Skocz do zawartości

Biotop Azji. Wody Tajlandii.


Marcin!991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Forumowicze. Zakładam akwarium biotopowe Azji, konkretnie tajladia dla bojownika. Zakupiłem pięknego bojownika crown-tail rzadkiej odmiany kolorystycznej (podobno). Jest on czarny ;) Chce dla niego zrobić naturalne warunki. Roślinki znalazłem na internecie z biotopu tajlandii, natomiast czytałem, że bojowniki mają tam dno muliste. Nie chciałbym takiego w swoim zbiorniku i dlatego pytam Was co byście mi polecili. Ja bym obstawiał czarny bazalt. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też tak sądzę. Teraz mam piach i jesten z niego średnio zadowolony. Bazalt się gorzej odmula to fakt ale ładniej wygląda. Myślałem też o białym grysie ale słyszałem, że zatwardza wodę. Czy to prawda? A jeśli bym użył aqua substrate albo II+ albo shrimp set? Co do wystroju to wiem co już będzie. Będą rośliny takie jak naturalnie rosną w tajlandii. Wielkość około 35-45 litrów. Ja liczę 35 L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam w avatarze ściągnąłem z neta, ale mój jest bardzo podobny tylko ma trochę krótsze płetwy bo jest jeszcze młody i przez płetwy przechodzą mu takie niebieskawe płomienie. Świetnie to wygląda jak wejdziesz na tę stronę, która jest podana w awku to będziesz miał pokaz slajdów, i tam pokażą takiego bojka jak ja mam. :) cały tułów czarny i kontur płetw a w środku konturu tylnej płetwy taki płomień niebieskawy. Cudnie wygląda. Dlatego tak się wziąłem żeby zrobić mu idealne warunki. Myślę też o przerobieniu filtra. Mam kaskade FZN-1. Chcę ściąć gąbkę, dołożyć watę perlonową i ceramikę. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje kiedyś czyściłem kretem do rur takie bylo w kamieniu, ale kwasek cytrynowy lub taki kwasek do usuwania kamienia z czajników powinien być ok i jest przeznaczony do kontaktu z żywnością po opłukaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...