Skocz do zawartości

600L-pielęgnice


Sławek121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem,że chodzi Ci o dorosłe pary.Ja w 450 trzymałem 4 pary(zebra,sajica,pomarańcz,salvini).Wszystko było dobrze dopóki nie chciały się kocic prawie wszystkie na raz.Wtedy był kocioł.Uważam że przy dł. 200cm 3 pary nawet duże dadzą radę.Oby nie chciały wszystkie na raz się kocic bo wtedy i 300cm może byc za mało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w zbiorniku 200x60x50 mogę hodować parę pawiookich+parę pomarańczowopłetwych+parę salvini?

 

A ja bym był ostrożny w ostatecznej ocenie. Na początku będzie oki, 15 rybek "zginie" w tym przepastnym baniaku ale pod koniec... na każdą parę po ok. 60 x 60 cm, przy dobrych wiatrach pawiooka ok. 30 cm, akara (samiec) ok. 20 cm, z salvini też różnie bywa. W zależności od osobnika ryby od skrajnie agresywnych do mocno nadpobudliwych tylko w okresie tarła... awantura z mordobiciem wielce prawdopodobna.

Nie odradzam (bo różnie to bywa w życiu) i sam jestem ciekawy co Ci wyjdzie z takiego połączenia po roku.

A co do roślin to pawiookie podobno kamieniami po dnie rzucają ;) ale reszta nie powinna robić nadmiernej demolki (też różnie bywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocje ? jako pokarm możesz tak samo zbrojniki http://www.youtube.com/watch?v=sbUItGjxtas i jak coś to to pleco ...

Tym filmikiem mnie kolega zaskoczył.

A jeżeli chodzi o zbrojniki to mam na myśli Gibicepsy.

 

I jeszcze taka sprawa:

W swoich akwa z pielęgnicami mam piasek,jak myślicie,w tym też go zastosować,czy może macie lepsze propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocje ? jako pokarm możesz tak samo zbrojniki http://www.youtube.com/watch?v=sbUItGjxtas i jak coś to to pleco ...

Bocje są jak torpedy i jeżeli mają wystarczające kryjówki to pawiooka im nie zagrozi,tym bardziej jeżeli będzie trzymana od małego z bocjami.Te sum z filmiku nie wiadomo ile czasu był w tym akwa,czy był może specjalnie wrzucony na pokarm.Sumy te raczej pływają w toni tak jak pawie więc ryzyko spotkania większe a bocje trzymają sie raczej dna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem,że w razie problemów/walk podczas tarła oddzielę 1/3 akwa szybą,przy 2m jest co dzielić,a i zbiornik tarliskowy z głowy.

Dokładnie.Niektórzy przytaczają książkowe opisy i zachowania ryb.Ryba rybie nierówna i najlepiej u siebie sprawdzic ich zachowanie.Przecież doswiadczenie się zbiera na podstawie swojej hodowli a nie na podstawie przeczytanych książek.Książki to pierwszy etap a potem i tak życie zweryfikuje :lol: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...