Skocz do zawartości

Rybki, pomocy


dawiddav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. :)

dzisiaj odpaliłem świeżo bimbrownie(hula znakomicie)

ale zauważyłem, że wszystkie ryby pływają tuż przy samej tafli wody, tak jakby były głodne... ale nie są -,-

i moje pytanie czy te ryby się duszą(za dużo CO2, za mało O2) dodam ze napowietrzam tylko z filtra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym dokupił dodatkowo napowietrzacz?

To i tak musisz kontrolować ilość dostarczonego CO2. Nie rozwiąże to wszystkich problemów, ale nie zaszkodzi. Może zamiast bimbrowni lać Easy Carbo z Easy Life. Będzie bezpieczniejsze dla ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bimbro ciężko chyba mówić o dawkowaniu.

 

Ile co2 dana bimbrownia wyprodukuje zależny od wielu czynników, na które często nie mamy wpływu np temperatura w pomieszczeniu, czas - wiadomo, ze intensywność reakcji nie ma stałego poziomu, tylko zmienia się z czasem.

Zamieszczam prosty schemat budowy bimbrowni i przepis na zacier.

Dołączona grafika

 

Jeśli zależy ci na dobraniu poziomu co2 konkretnie pod potrzeby twojego zbiornika, to chyba pozostaje ci jedynie butla co2 ,lub tak jak pisał esku Easy Carbo z Easy Life.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie, największą wątpliwością dla wielu użytkowników bimbrowni jest zawartość drożdży. Jedni piszą o 10g, a inni tak jak ecikgfc 10dkg.

Ja osobiście używam 1/3 kostki czyli 30g. Pracuje idealnie. Mam stały test CO2 Sery, który wykazuje mi idealną zawartość CO2 w wodzie. Napowietrzam ruchem tafli wody.

Natomiast Easy Carbo to nie jest CO2 w płynie tylko węgiel w płynie. Ma swoje plusy , sam używam, ale nie zastąpi w żadnym wypadku CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...