Skocz do zawartości

Jak pozbyć się metali ciężkich i chloru z wody.


Maqll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem żeby pozbyć się chloru z wody można ją napowietrzać brzęczykiem i chlor się ulotni. Hmm no nie wiem ale muszę w to wierzyć. A jak pozbyć się metali ciężkich w prosty domowy sposób i bez chemii. A jakbym ją przelał przez trzy pieluchy?? Hi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nemo130 a co robisz że jest wolna od metali ciężkich? Ja wleje kranówę do baniaka postoi tydzień i podmienie 50% wody. Chlor się uwolni a te metale ciężkie i tak się z nimi nic nie zrobi i tak. Tylko nierozumiem dlaczego niektórzy piszą że woda powinna odstać 3 tyg. Przecież chlor po 24 godzinach już go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skąd problemy z metalami ciężkimi ? Bierzesz wodę wypompowaną z kopalni ?

 

Jeżeli parametry kranówki nie odpowiadają rybom które zamierzasz hodować to właściwie jedyna słuszna opcja to mieszanie kranówki z wodą z filtra RO - tańszej opcji nie ma.

Jak na razie nie masz kasy na filtr RO to możesz posiłkować się wodą demineralizowaną sprzedawaną w 5l baniakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skąd problem z metalami ciężkimi? Przecież ja tego nie wymyśliłem. Wszędzie piszą że dla ryb są szkodliwe a w kranówce z wiadomych przyczyn jest ich dużo. Piszą żeby chemii nie dodawać, deszczówka zła,. Wydaje mi się że ludzie przekoloryzowują. Wleje kranówy do baniaka postoi tydzień i ją podmienie 50% i nic nie będę dodawał. A tak z innej beczki. Mial ktoś w akwarium płotkę taką z jeziorka lub uklejkę? Chciałem sobie wrzucić takie malutkie. Boję się czy mi nie popołykają neonów. Mialem welona (też niby spokojna ryba z karpiowatych) a mi połknął neony i gupiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, żeby gdzieś była jakaś kampania strachu dotycząca metali ciężkich w kranówce.

 

Metale ciężkie są tak samo szkodliwe dla ciebie jak i ryb. Jeżeli kranówka zawiera takowe to raczej w bezpiecznej śladowej ilości - Zakład wodociągów musi spełnić prawne wymogi zawartości szkodliwych substancji w wodzie zanim ją wpompuje do rur.

Skupiasz się niepotrzebnie na sposobach usuwania czegoś czego obecności nawet nie jesteś w stanie stwierdzić.

 

Jak myślisz - skąd wszyscy obecni na forum biorą wodę do swojego akwarium ?

 

RO - stosuje sie przede wszystkim , żeby zmniejszyć twardość wody. Ten akurat parametr można i warto zmieżyć przy pomocy testów.

 

Jeżeli z twojego kranu leci woda o twardości zgodnej z wymaganiami ryb to lej ją do akwarium (warto tylko odstawić ją wcześniej na 24H)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez rury w których płynie kranówka dostają się te metale. A o szkodliwości tych metali przeczytałem w necie i mogę Ci przesłaś 10000 linków na ten temat. z jednej strony proponują uzdatniacze co je wiążą a z drugiej strony b dużo akwarystów pisze żeby chemi żadnej nie dodawać. Można zgupieć. Ale nie mam wyjścia jak już pisałem podmienie 50% wody z kranu. Oczywiście takiej odstanej tygodniowej. Tylko czy 50% podmiany to nie zadużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...