Skocz do zawartości

moje 54l docelowo akwarium towarzyskie [aktualka str 2]


togaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

długo zastanawiałem się zanim się zdecydowałem pokazać fotki gdyż w porównaniu do waszych zbiorników to mój odbiega i to bardzo:) ale do rzeczy:

 

litraż: 54 standard wymiary szer 60 wys 30 sł 30

filtracja: wew aquael 540 l/h

grzałka 15W

świetlówka 15W standard z pokrywy

nawożenie: czekam na potas z alla

podłoże: ziemia ogrodowa zmieszana z piachem, moskitiera, piasek kreizel, piasek biały z alla

temp 25-26 st

zbiornik zalany 2 tygodnie temu

parametry: na razie nieznane, czekam na przesyłkę z testami

flora: jedna roślina no name, mech chrismas coś...tam

planowana obsada wersja A i B uzależniona od tego co znajdę w sklepie:

 

a

- bojownik syjamski 1

-razbora klinowa 10

-otosek 6

- krewetra RC 10

 

b

-pielęgniczka Ramireza 1+1

-neon innesa/zielony 12

otosek 6

-krewetka RC 10

 

Poddaję się krytyce, porady mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety ale z powodu wysokości filtra mam tam niewiele podłoża - tylko 2 cm piachu w okolicy filtra bez ziemi i żadna roślinka (tam myślę) tam mi nie urośnie - no chyba że się mylę.

 

Jako myślicie co może być powodem filmu białkowego? czego to ja już nie wymyślałem żeby tego się pozbyć, a ciągle wraca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze opinie. więc po kolei:

skały są dosunięte do tylnej szyby czy jest między nimi przestrzeń? Wydaje mi się, że nie. Gdyby były dosunięte to akwarium wydawałoby się dużo większe.

skały są w centrum akwarium. Niestety z powodu małego pokoju akwarium mam usadowione na wysokości 1,8m. Bałem się że jak dam skały z tyłu to nie będę mógł na siedząco oglądać ramirezek które tam będą przebywać. Poza tym za skałkami mam żyzne podłoże i zamierzam tam obsadzić roślinki. Na razie roślinek mało, nigdy nie miałem do nich ręki. Jak będzie ok przy eksperymencie z ziemią ogrodową to będzie więcej roślinek:)

ramirezka = pogrom RC

krewcie będą dopiero jak mech obrośnie większość dna - mam nadzieję że krzywda się im nie stanie. Kupię już większe krewetki. Z neonami zielonymi może być problem przy zakupie:/

Tylko czemu zdjąłeś pokrywę filtra?Słabo to wygląda.

Tak wyczytałem na forum że w okresie dojrzewania warto zdjąć - filtr jest wydajniejszy. Jak wpuszczę rybki to i pokrywę założę (jeśli się zmieści bo filtr za wysoki do tego akwarium:/)

a wylot filtra masz skierowany na taflę wody?

wylot filtra skierowany na taflę, dodatkowo skierowałem go ku górze. W miejscy wylotu filtra powierzchnia wody czyściutka, na reszcie kożuch bakteryjny niestety... Jest to niebezpieczne dla roślin/rybek? czy tylko nieciekawe dla oka...

 

Po wpuszczeniu rybek będzie aktualka

 

PS:) któa obsada waszym zdaniem ciekawsza A czy B?:) Ja raz jestem przekonany do a raz do b więc trudny wybór:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie -jest klimacik jeśli chodzi o wystrój ;) tylko zastanawiam się, czy przy ziemi w podłożu i tak małej ilości roślin opanujesz glony, które za jakiś czas niewątpliwie nawiedzą Twoje akwarium :roll:

Coś przecież musi wykorzystać te wszystkie :kwiaty: dobrodziejstwa, jakie daje matka ziemia :mrgreen:

Więc ja dosadzałabym szybko rośliny....a co do obsady - podoba mi się wariant A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zastanawiam się, czy przy ziemi w podłożu i tak małej ilości roślin opanujesz glony, które za jakiś czas niewątpliwie nawiedzą Twoje akwarium :roll:

Coś przecież musi wykorzystać te wszystkie :kwiaty:

nie miałem pojęcia że tak to działa:/ studiuje forum już od ponad miesiąca, na dział roślinki jak na razie poświęciłem najmniej czasu - trzeba to nadgonić:). W takim razie roślinki dokupię bez dwóch zdań. Co polecacie do posadzenia za kamolkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium fajnie się zapowiada ale nie jest to akwarium dla bojownika , który lubi dużo roślin, ja proponuje proporczykowce z kap lopez parkę a nawet harem , mam je od niedawna i powiem ci , że to bardzo fajne i fascynujące ryby polecam do tego neony ineski i super co do krewetek RC odpada, proporczykowce je pożerają ja mam je z Amano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium fajnie się zapowiada ale nie jest to akwarium dla bojownika , który lubi dużo roślin, ja proponuje proporczykowce z kap lopez parkę a nawet harem , mam je od niedawna i powiem ci , że to bardzo fajne i fascynujące ryby polecam do tego neony ineski i super co do krewetek RC odpada, proporczykowce je pożerają ja mam je z Amano.

właśnie zakupiłem roślinki http://allegro.pl/super-zestaw-roslin-1 ... 42520.html

 

Tak czy siak bardziej się skłaniam ku zakupie Ramirezek:) stąd te kryjówki z łupków

 

Proporczykowiec to piękna rybka jednak na śląsku ciężko ją kupić. trochę dziwnie wyglądają twoje słowa że mam mieć 1 lub 1+1 lub 1+2, trzymamy w parkach czy haremach bo to chyba ma znaczenie. Zresztą tu cytat z superakwarium dotyczący proporczykowca: Wymaga akwarium gęsto zarośniętego roślinami o miękkich listkach, napełnionego do poziomu około 20 cm. Zbiornik może być zaopatrzony w rośliny pływające, nie powinien być zbyt jaskrawo oświetlony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na zmiany - jest to etap przejściowy (jak się rozrosną roślinki to wyjmuję część kamieni)

 

Jeśli chodzi o parametry wody to porażka, więcej tu viewtopic.php?f=10&t=28394&st=0&sk=t&sd=a&start=0

fauna planowana, wersja ostateczna:

 

pielęgniczka ramireza 1+1

neon innesa 12 (lub razbora klinowa:))

otosek 6

krewetra RC 10 - zaryzykuję...

 

flora obecna zakupiona z przycinki, nie ze sklepu (nie wiem czy dobrze zrobione), więc roślinki 3 planu są niziutkie i niewidoczne na razie, ale zapewniam was że są:)

 

niestety z powodu tych grot które przestają mi się podobać panuje brak harmonii (nie było szans na 1, 2, 3 plan)

 

flora:

heterandera

rotala indica

moczarka

strzałka skrzydlasta

ludwiga rapens

trawka

hydrocotyle

mech taiwanmoss i chrosmasmoss

 

plany: czekam do dostawę salwini małej 60 sadzonek i 40 szt limnobium rozłogowe (mam jednak obawy czy przy pracy filtra nie będzie to zły zakup)

 

załączam fotko (kiepski sprzęt, kiepski fotograf)

 

krytyka mile widziana:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trawka faktycznie jest zbyt wysoka w stosunku do innych roślin, liczę jednak na razie na ich przyrost i wtedy zdecyduję co zrobić z trawką. Niestety część rośli traci barwę, liście brązowieją i mam wrażenie że roślinki nie rosną. Oświetlenie zwykłą świetlówką 15 W co daje 0,28 W/L, ziemia ogrodowa w podłożu, nawożenie tylko potasem, walczę z glonami i z jakimiś białymi cząsteczkami (niby nieszkodliwymi). Pływają i się osadzają na szybie:/ Rybek na razie brak i szybko nie będzie dopóki nie podmienię większości wody (etapami oczywiście). Na razie nawet nie podjąłem decyzji na jaką podmieniać:) dzięki wszystkim za opinie, kolejne fotki będą po wpuszczeniu rybek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...