Skocz do zawartości

tanie grzałki czy dobre


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam takie pytanko jak w temacie co sądzicie o grzałkach z allegro tych tanich do 30zł. taka 200w. czy opłaca się przepłacać za te drogie. potrzebuję dwie takie grzałki także te drogie to są koszty prawie 200zł. te danie to za dwie 60zł. jet różnica a wiadomo przy zbieraniu sprzętu do odpalenia baniaka 576l. każdy grosz się liczy.

piszcie co o tym sądzicie.

 

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka nie jest urządzeniem mega skomplikowanym więc działać będzie na pewno...Pytanie pierwsze jest takie czy wykonanie grzałki jest solidne. Chodzi przede wszystkim o to czy jest szczelna i czy szkło jest odpowiedniej jakości (według opisów na aukcjach tak, ale...). Myślę, że skoro ma 2 lata gwarancji to możesz zaryzykować. Kup 1 sztukę i przetestuj...nie są to jakieś straszne pieniądze. Jeśli padnie albo okaże się wadliwa zawsze możesz ją zwrócić...

Druga sprawa to precyzja termostatu. Możliwe, że grzałka nie będzie utrzymywała temperatury, którą jej ustawisz ale to jest bezproblemowo do skorygowania...

Tyle teoretycznie ale niestety żeby się przekonać trzeba przetestować jeden egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja posiadam baniak 200 l i używam grzałki Atman z termostatem,nie mam z nią żadnych problemów.Firma jest dobra,możesz jeszcze kupić Aquael.JA posiadam taka grzałkę.http://allegro.pl/atman-grzalka-z-termostatem-300w-termometr-i1422054010.html. już 2 lata i nic się z nią nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem nową grzałke dałem 30zł i ustawiona na 25C grzeje mi do 31 :twisted: a jak jest na 22 to w akwarium mam 26/

 

wiec odradzam tanie grzałki. Lepiej kup używaną za 15-20zł i pociągnie dalej niż nowa za 30 :). Mam 2 używane, jedna ma 3 lata druga z 6 :) obydwie są dokładne. W jednej tylko się dioda przepaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy termostacie nie trzeba się znać na elektronice.

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=termostat+&category=1528

Podłączasz 2 grzałki do niego i pracują razem.

Jeżeli je podłączysz osobno to musisz ustawić ich termostaty tak aby załączały i wyłączały się razem co jest bardzo trudne do zsynchronizowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy termostacie nie trzeba się znać na elektronice.

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=termostat+&category=1528

Podłączasz 2 grzałki do niego i pracują razem.

Jeżeli je podłączysz osobno to musisz ustawić ich termostaty tak aby załączały i wyłączały się razem co jest bardzo trudne do zsynchronizowania.

no w sumie dobry pomysł z tym termostatem. W tedy kupuje dwie zwykłe grzałki gdzieś je łącze razem i podłączam do tego termostatu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką tanią grzałkę z Allegro z wbudowanym termostatem od pół roku. Śmiga aż miło. Temnperatura całkowicie stabilna.

 

Budowa takiej grzałki jest bardzo prosta. Zwykły drut oporowy i zapewne bimetal (ew. jakiś mały układzik elektroniczny). Grunt żeby wizualnie była solidna. Nie ma się co bać i przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką tanią grzałkę z Allegro z wbudowanym termostatem od pół roku. Śmiga aż miło. Temnperatura całkowicie stabilna.

 

Budowa takiej grzałki jest bardzo prosta. Zwykły drut oporowy i zapewne bimetal (ew. jakiś mały układzik elektroniczny). Grunt żeby wizualnie była solidna. Nie ma się co bać i przepłacać.

jak możesz to napisz jaką grzałkę masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...