Skocz do zawartości

agresywny barwniak? wystrachany barwniak?


hannnaz512
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam parkę barwniaków czerwonobrzuchych, nie są jeszcze całkiem dorosłe. Samiec przegania wszystkie rybki (oprócz gurami, bocji i glonków), nawet większe od niego ze środkowej części akwarium (robił to jeszcze przed włożeniem kokosa - chcę je rozmnożyć), a była tam tylko kryjówka z dwóch opartych o siebie kamieni, oczywiście zakopanych w żwirze, gdzie niemożliwością było by złożenie ikry. Nie wiem jak tłumaczyć jego zachowanie, zwłaszcza, że ostatnio nie wchodził w... interakcje :mrgreen: z samiczką. + ciemne barwy. Samiczka za to na początku zachowywała się normalnie, a ostatnio chowa się za filtrem (na razie wewnętrzny), albo w dużej krzaczastej roślinie z dużymi liśćmi. Nie wiem dlaczego zachowują się tak rozbieżnie. dodam jeszcze, ze samiec to wpływa to wypływa z kokosa, a samica się nim nie interesuje, wypływa jedynie na karmienie. pH 7, 25 o - woda ogólnie czysta, wszystkie rybki zdrowe i pełne wigoru, łagodne, jedynie mieczyki się między sobą podszczypują. ????????? pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do barwniaków to nie wiem dlaczego tak jest. Za to więcej wiem o mieczykach. Mieczyki podszczypują się i nic na to się nie poradzi. Takie charakterki. Ale nie robią sobie krzywdy. Moje też tak się zachowują. Więc nie ma powodu do niepokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...