Skocz do zawartości

Neon Czerwony


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem 50 sztuk neona czerwonego i wpuściłem do akwarium. Wcześniej pływały tam 3 innesy i 7 molinezji. Chyba 2 osobniki neona czerwonego mają dziwny wygląd. Jeden ma za duży brzuch, dół aż przeźroczysty i z białą kropką. I mogę opisać jeszcze drugiego, że ma normalny brzuch ale ma jakieś wrzody na ciele i białą kropkę na płetwie z prawej strony zaraz za skrzelami. Co się stało z tym rybką, da się im jakoś pomóc? Ryby te mają apetyt, pływają jak pozostałe neony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja te ryby mam wyłowić w akwarium 450l? Może być ciężko. Mam ten środek na ospę i stosować się do tej instrukcji co pisze na opakowaniu? Czy coś się może stać zdrowej rybie jeżeli dam ją do tych pozostałych z lekarstwem na ospę bo mogę źle stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak u niektórych rybek nie widać choroby nie znaczy że nie będą jej miały i to może być w kółko leczy się wszystkie :!:

Zrobisz jak uważasz.

 

[edit]

 

http://www.akwar.net/grupy/choroby-ryb/forum/_/8/1

Leczenie

 

"Nie powinno się oddzielać chorych ryb od zdrowych gdyż ten orzęsek występuje w wodzie i w krótkim czasie zakazi sie cała obsada.

Leczymy najczęściej kąpielą długotrwałą z dodatkiem środków zawierających zieleń malachitową bądź błękit metylenowy w proporcji 10ml/100 litrów wody (2 krople na litr). Poza tym można leczyć rivanolem itp., lecz środki podane powyżej są najskuteczniejsze. Ponadto podwyższamy temperaturę wody do najwyższej jaką tolerują nasze ryby, jednocześnie intensywnie napowietrzać. Kąpiele i podwyższoną temperaturę stosujemy aż do zniknięcia białych plamek."

Gost: Nie pisz posta pod postem, edytuj je!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są to początki - to możesz łatwo zapobiec podnosząc temperaturę. Moje ryby spokojnie wytrzymały 32st przez ponad tydzień. Wraz z temperaturą przyśpiesza się cykl orzęska. Wlej ile masz - nawet to na 300L i podnieś temp. Może druga dawka nawet nie będzie konieczna (aczkolwiek wskazana mimo wszystko). Poszukaj w google o ospie rybiej - kiedyś znalazłem rewelacyjny opis całej choroby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...