Skocz do zawartości

Czyszczenie dna


staszk122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyłączę się do tematu.

Kto ma jakiś patent na odmulacz własnej roboty ?

Ja mam kupiony, ale wg mnie za małą powierzchnię czyści "na raz" i przy grubym wężu i małym baniaku nie zdążysz wyczyścić dna jak masz połowę wody z akwa już w wiaderku ;)

 

Słyszałem o obciętej butelce po coli i wężu, ale nie wiem jak to zrobić (filtr na wejściu, itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Oryginalny odmulacz ma strasznie gruby wężyk. Kup Jupika albo Kubusia w butelce z "dziubkiem". Z nakrętki wycinasz tą siatkę a na końcówkę dopasuj kawałek węża i tyle.

Acha, jedno co mnie drażni w normalnym odmulaczu to długość węża. Jest on za krótki i trzeba go trzymać dwoma rękami. Ja swój zrobiłem na około 2.5-3m. Dlaczego? Ano dlatego, że podczas odmulania mogę go spokojnie dać do wiadra i nie przejmuję się tym, że stamtąd wypadnie na podłogę. Moje akwarium ma 160cm długości, tym samym nie muszę latać z wiadrem z jednego końca zbiornika na drugi ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

ja ostatnio kupiem odmulacz bateryjny i muszę przyznać że super sprawa. Osad zbiera się do białego woreczka, a woda nadal w zbiorniku i bez węzyków, wiader itp.

 

Czołem. A możesz napisać jaki kupiłeś ten odmulacz bateryjny, taki za 200 pln eheima, czy może taki no name z allegro za 39 pln? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja ostatnio kupiem odmulacz bateryjny i muszę przyznać że super sprawa. Osad zbiera się do białego woreczka, a woda nadal w zbiorniku i bez węzyków, wiader itp.

Witam,

 

ja ostatnio kupiem odmulacz bateryjny i muszę przyznać że super sprawa. Osad zbiera się do białego woreczka, a woda nadal w zbiorniku i bez węzyków, wiader itp.

 

Czołem. A możesz napisać jaki kupiłeś ten odmulacz bateryjny, taki za 200 pln eheima, czy może taki no name z allegro za 39 pln? pozdrawiam

hmm... może dzwon? ;)

Nie ważne jaki i za ile jak się sprawdza.

Meloow daj linka albo namiary na taki odmulacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

kiedyś używałam odmulaczy za "6 zł" albo sama je robiłam z butelek, pamiętam że wtedy czyszczenie dna nie było przyjemne. kamyczki wpadały w rurkę i ją zapychały, albo ciśnienie było na tyle małe że nie wciągało osadu(za mała średnica rurki). to co jest ważne to żeby część odmulacza którą zasysa się brud i odpady była wysoka aby podłoże zdążyło opaść zanim woda z brudem doleci do rurki. nie polecam odmulaczy z sitkiem przy wlocie do rurki gdyż części roślin zapychają je i sprzątanie się utrudnia. obecnie używam odmulacza sera dużego i polecam (oczywiście do dużych zbiorników, bo wyciąga rzeczywiście dużo wody, ale dokładnie czyści).

czyszczę nim tez małe akwarium (przy dokładnym czyszczeniu schodni mi połowa zbiornika), więc czekam chwile aż syf się odstoi i wlewam część wody z powrotem.

nie polecam tego ze zdjęcia poniżej, ani żadnych podobnych

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...