Skocz do zawartości

Neony innesa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

acha dzięki za odpowiedzi czyli rozumiem że do akwarium 55l wejdzie 8 do 10 neonków jakoś to mało :( czy od tylu to stado? akwarium ma wysokość 14cm bo całego wodą nie zalewam

 

a razbory klinowe nadają się do akwarium 55l?ile kupywać czy tak jak z neonkami że od 8 do 10 niżej nie czy mogę np 5 razbor klinowych

 

a w akwarium 55l mógłbym dać tak :

 

10 neonków i 10 razbor czy za dużo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dwóch ławicowych nie wpuszczaj do małego zbiornika. 10 jednych albo drugich. Wg mnie rozbory trochę bardziej ruchliwe (u mnie takie były). Może troszkę mniej urokliwe ale też bardzo fajne. Można by zaryzykować kilka samców gupika żeby pod powierzchnią nie było pusto (neonki pływają bliżej dna).

 

Kiryśnik mój. Czeka na nowe (większe) akwarium i jakąś partnerkę.

 

A ta rybka z twojego awatara twoja? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka rybka z mojego avatara to żart nie ,nie chce mi się dawać avatara bo nie ma poco może kiedy indziej

a jak by dać do takiego akwarium 2 samca gupika na powierzchnię wody i 15 raazbor klinowych co o tym sądzisz trochę by było rybek

Neony prezentują się ładniej. Gupiki trzymamy w haremach ( samiec + 2-3 samice) ale ja bym ich nie mieszał z neonami czy razborami.

Ps: To pytanie było skierowane do Chawez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach gnieżdżą się po 60-80 w 50l (nie wiadomo jak długo), więc jak ktoś ma 15 u siebie i zapewnia im dobre warunki i pożywienie to nie jest to znęcanie się nad nimi. To mała rybka a nie 50cm zbrojnik.Takie jest moje zdanie. Druga sprawa to że jeśli wolą żyć w liczących więcej osobników stadach to lepiej mieć 15 niż 8 w swoich 54litrach (bo tyle doradzają Ludzie na forach). Trzeba wyprowadzać z błędu osoby które w 25l trzymają stada mieczyków gupików i molinezji naraz i je rozmnażają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmnoza sie tak łatwo. Wyższa szkoła jazdy, to że w sklepach trzymają to ich sprawa. Neon też rosnie do 4cm i tez potrzebuje przestrzeni do pływania. w 54l 10-20 neonów? Przegiecie jezeli cyfra bedzie bliższa 20...

Spokojnie! Kolega napisał max. 20 - ale zdecydował się na 12 - to lepszy wybór...

Lucy!!! Jak nie wiesz to nie radź! Neony to nie żyworódki żeby - za przeproszenie - waliły się codziennie... Po za tym dochowanie narybku neonów to wyczyn ekstremalny - a po za tym w akwarium odpowiednia flora do rozmnożenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...