Jump to content

Chawez

Użytkownik
 • Content count

  32
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Chawez

 • Rank
  Małomówny
 • Birthday 12/12/1983

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Pabianice
 • Zainteresowania
  Akwarystyka
 1. http://www.youtube.com/watch?v=qn7i0lDO1YU Nagrałem filmik żeby można było lepiej się przyjrzeć chorej. Dołączyłem też zdjęcie jak była zdrowa. Proszę o diagnozę. Jak to coś pomoże to dodam że jakiś czas temu dostał przebarwienia na lewym boku (widoczne tylko kiedy przybierał bledsze kolory) i schudł (choć apetyt jako taki ma).
 2. Jak w temacie i podpisie. Gurami marmurkowe. ok 2lata u mnie. Nigdy nie chorowało. akwarium 112l, woda jest w porządku. regularne podmiany i brak nowych rybek więc nie wiem co jest przyczyną.
 3. Witam. Ostatnio zaobserwowałem że mój samiec gurami dość dziwnie pływa. Wykrzywia się w literkę S. Pomyślałem że mogą to być zaloty bo nie było to ciągłe. Do jedzenia podpływał normalnie i często pływał wyprostowany. Ale wczoraj się nasiliło. Ma lekki niedowład jednej płetwy i coraz częściej jest poskręcany. Zrobiłem mu kąpiel w roztworze z nadmanganianu ale jakiejś wielkiej poprawy nie widzę. Zdjęcia postaram się dzisiaj dołączyć. Z racji że jest to "Pan i władca" mojego haremu to bardzo chciał bym go wyleczyć. Proszę wszystkich o jakąś rade. Dzięki...
 4. Są chore na pewno. Z całej 20-tki jest tylko jedna chuda i bez wyrazu i jedna z ciemnymi przebarwieniami (takimi jak ta która już zakończyła swój żywot). Szybciej oddychają i chaotyczniej pływają. W porównaniu do reszty wyglądają strasznie (reszta to bardzo ładne osobniki). Stało się to w przeciągu tygodnia. Nie było przemeblowań ani nowych rybek. Wiem że neony tracą kolor przy gorszym świetle i to nie jest przyczyną. Co do soli to też nie wiem czy neonkom nie zaszkodzi (miały kąpiel w nadmanganianie więc są odkażone).
 5. Witam. Jakieś cztery dni temu zaobserwowałem chorego neona. Wróciłem z wyjazdu i nie wiem jak długo był chory ale wyglądał bardzo słabo więc od razu go humanitarnie ..... Dzisiaj się przyjrzałem pozostałym i wiedzę że kolejne wyglądają tak jak na zdjęciach. Dwa mają jakieś ciemne przebarwienia a jeden jest chudy i blady. Akwarium dojrzałe. Około pół roku temu przeniosłem ryby do większego i od tamtego czasu nie miałem żadnych strat. Rosną i jedzą, aż tu nagle takie niefajne zdarzenie. Woda podmieniana co tydzień, temperatura 24, filtr i napowietrzanie chodzi non stop. Ph ok. nie przytoczę wartości bo nie ja mierzyłem (w sklepie zoologicznym). Właśnie zafundowałem im kąpiel w niewielkim roztworze nadmanganianu. Może ktoś wie co się dzieje i jakie leki będą pomocne. Czy inne rybki są bezpieczne? Będę wdzięczny za każdą rade.
 6. Chawez

  Neony innesa

  W sklepach gnieżdżą się po 60-80 w 50l (nie wiadomo jak długo), więc jak ktoś ma 15 u siebie i zapewnia im dobre warunki i pożywienie to nie jest to znęcanie się nad nimi. To mała rybka a nie 50cm zbrojnik.Takie jest moje zdanie. Druga sprawa to że jeśli wolą żyć w liczących więcej osobników stadach to lepiej mieć 15 niż 8 w swoich 54litrach (bo tyle doradzają Ludzie na forach). Trzeba wyprowadzać z błędu osoby które w 25l trzymają stada mieczyków gupików i molinezji naraz i je rozmnażają.
 7. Chawez

  Neony innesa

  Raczej dwóch ławicowych nie wpuszczaj do małego zbiornika. 10 jednych albo drugich. Wg mnie rozbory trochę bardziej ruchliwe (u mnie takie były). Może troszkę mniej urokliwe ale też bardzo fajne. Można by zaryzykować kilka samców gupika żeby pod powierzchnią nie było pusto (neonki pływają bliżej dna). Kiryśnik mój. Czeka na nowe (większe) akwarium i jakąś partnerkę. A ta rybka z twojego awatara twoja?
 8. Chawez

  Neony innesa

  U mnie mają 80cm długości i nie zaobserwowałem żeby wykorzystywały całą długość. A może mam po prostu leniwe neonki.
 9. Chawez

  Rysa?Co robić?

  A tak w ogóle to jaki litraż? Jak nie za duże to nie ma szans żeby pękło. Wsmarowanie bym sobie odpuścił.
 10. Jak już będą żywe to po co trzymać sztuczne? Jakiś korzeń i wystarczy.
 11. Chawez

  Rysa?Co robić?

  Materiał to raczej nic nie da. Chyba że w postaci kawałka szkła. Ale będzie nierówno rozkładało silę nacisku na podkład. Myślę że spokojnie wytrzyma bez klejenia.
 12. Chawez

  Co to za rośliny?

  Witam. Nie chcąc zakładać podobnego tematu podepnę się tutaj. Mam jedną roślinkę która przywędrowała do mnie z jakimiś rybkami i nie wiem co to może być. Z góry dzięki za odpowiedz.
 13. Chawez

  ZBROJNIKI NIEBIESKIE.

  Ja karmie Tropical - Green Algae Wafers. Ale Nie ma szału jak je wrzucam. Kiryski i zbrojniki trochę skubią, gurami i neony tez jak się już rozpadnie. Czasami Nie zjedzą do końca i reszta idzie w podłoże.
 14. Chawez

  ZBROJNIKI NIEBIESKIE.

  To na jak długo mogę zostawić je w zbiorniku? Żeby nie zaszkodziło? Czy lepiej wrzucać na noc a w dzień do lodówki?
×