Jump to content

Jakie rybki do akwarium 30l?

Recommended Posts

No to sam sobie odpowiedziałeś.Małe kiryski x5 + mała ławica.Dla tzw. glonojadów za mały baniaczek...

Tu nawet najmniejszy kirysek nie może być hodowany ;)

co najwyżej gupiki samce z 5 szt.

chcesz hodować większe ryby to kup większy baniak :)

albo zrób z tego ślimakarium :)

Kolego Laik nie udzielaj złych rad, bo ani Neon Inessa, ani Kardynałek Chiński nie pasuje do tego litrażu. 30l to jest bardzo mało, przynajmniej dla mnie.

Co do Kirysków Pigmejków to zdania są podzielone, jedni uważają, że akwarium o wymiarach 40x25x25 jest za małe, a inni że jest odpowiednie.

Moje propozycje obsady:

1+2/3 gupik pawie oczko

lub

1+2/3 gupik Endlera

lub

1+2/3 drobniczka jednodniówka

i do tego (skoro nie chcesz krewetek) proponuję ślimaki Anentome Helena.

Jak wyżej już napisano nie możesz trzymać ani kirysków, ani glonojada.

Pigmej dorasta do 2,5-3cm więc nie rozumiem dlaczego 40x25 dna jest dla nich(x5) za mało?Powierzchnia dna ok. 15x większa od niego.Dla porównania u mnie pływają 15 cm kosiarki w 150cm więc tylko 10x większa powierzchnia i nikt mi nie zarzucił że za mały baniak...

Neony to ryby stadne, a 4 to nie stado. Nie, nie będzie trzeba trzymać neonów w basenie. Dla nich jest potrzebny po prostu 2x większy zbiornik. Jeśli chcesz doradzać to radzę, żebyś najpierw poczytał (dużo), a dopiero potem doradzał.

Małe stado to jest min. 6 osobników !

Widzę, że Ty nie jesteś ogarnięty, bo nie wiem, czy wiesz ale ten przelicznik jest do d... Nie chce mi się tłumaczyć Tobie dlaczego (ale podam jeden przykład, np. jedne ryby są ruchliwe, a drugie nie), bo możesz sobie przeczytać sam. Jak już coś zaczynasz czytać to przeczytaj to do końca.

Share

• Create New...