Skocz do zawartości

Oczyszczenie roślin z glonów - jakiś trick?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Otóż już jakiś czas temu pozbyłem się glonów w moim akwarium, zmniejszając czas działania oświetlenia. Glony jednak pozostały na liściach roślin (różnych) a nowe listki tworzą się bardzo powoli. Próbowałem wyczyścić je mechanicznie (szczoteczką do zębów, taką tam szmatką do naczyń etc.) ale nie schodzi - albo schodzi razem z liśćmi, gdy za mocno naduszę :(

 

Jest może jakiś chemiczny sposób, tzn. wyjmę wszystkie roślinki i coś tam z nimi chemicznie zrobię? Jak w googlu szukałem to ku ogólnemu przerażeniu przeczytałem o użyciu... wybielacza w 5%, ale tzn. co, taki normalny wybielacz z supermarketu ??? Taki co służy do wybielania firan zźółkniętych od fajek ? No chyba nie, co...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, nie chciałem lać niczego do akwarium, rybkom mogłoby się nie spodobać :)

 

Chciałem wyjąć roślinki i jakoś przeczyścić. A co do co2 to się kompletnie na tym nie znam - jakoś kiedyś radziłem sobie bez tych wszystkich dzisiejszych gadżetów i wszystko fajnie rosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Poszukaj o roztworze kwasku cytrynowego.

Znaczy, mam cytrynkę wydusić ? :) Bo z tego z przeczytałem, zawiera 8% tego kwasu.

Znaczy, że trzeba poczytać o tym ;)

 

viewtopic.php?f=46&t=23658&p=214984&hilit=kwasek+cytrynowy#p214984

viewtopic.php?p=210662#p210662

viewtopic.php?p=172250#p172250

viewtopic.php?f=5&t=10443&p=154495&hilit=kwasek+cytrynowy#p154495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...