Skocz do zawartości

Z czego zrezygnować???


Chawez
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie. Dostałem niedawno akwarium (112) z rybkami od znajomego,

i po połączeniu z moimi (z poprzedniego zbiornika) zrobiło się chyba trochę ciasno.

A może źle mi się wydaje. Rozmawiałem już ze sprzedawczynią w zoologicznym i nie

ma problemy żeby zrobić podmiankę. Według mnie powinienem oddać Parkę Gurami,

dwie samiczki mieczyka, może dwa danio( lub dołożyć żeby nie było ich tak mało)

i może kilka neonów. Chciał bym dobrać kilka Rasborek (w miejsce oddanych)

lub wymienić na Kardynałki. A może ktoś jest chętny odkupić coś dla siebie?

Ilości i dokładna obsada w podpisie.

 

P.S. Może ktoś wie co to za roślinka w prawym rogu?

Dostałem kiedyś przypadkowo z jakąś rybką i się nawet ładnie rozrosła. Można ją zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie gurami do oddania. Za mały litraż. W tym akwarium można mieć tylko jeden gatunek ryb ławicowych czyli albo żałobniczki albo razbory albo neony albo danio albo kardynałki, (w ilości 14-16 sztuk) przy czym 2 ostatnie wolą chłodniejszą wodę. Do tego coś na dno jak zbrojnik niebieski i 6-7 kirysków/otosków, harem Kakadu/bojownika lub parka jakichś pielęgniczek. Do tego może być np. harem jakiejś żyworódki.

 

A tak na marginesie. Nie liczy się tylko ilość ryb. Niektóre ryby żyja w haremach inne w ławicach i inaczej nie będą zadowolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jestem umówiony na przekazanie kilku rybek. Mianowicie: para gurami, 2danio, 2mieczyki, 3żałobniczki, 10neonów, wszystkie za 6 kirysków. W planach mam też większe akwarium (Apetyt rośnie), może za parę miesięcy. Z tego co napisała Madzik wynika że to i tak za dużo zostanie. Ale czy będzie to bardzo źle jeśli się przemęczą jeszcze chwilkę u mnie? Przecież oddając do sklepu też nie będą miały lepszych warunków ( chodzi przede wszystkim o 1+2 gurami. Mam je od bardzo dawna i żal nam się rozstawać). Proszę o rade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw sobie ten harem Gurami, jeżeli masz je od dawna i nic im nie dolega to nie widzę powodu żeby je oddawać. Widzę zmianę nastroju na forum bo jeszcze do niedawna właśnie owy harem Gurami polecany był do 112l. Także zrób porządek z resztą, szczególnie z ławicowymi bo to jest priorytet, Gurami sobie zostaw, bo to że ktoś sobie wymyślił nowy trend, że powinny mieć "5cm więcej, a jak nie to męczysz ryby" to głupota, szczególnie że nie wiadomo co się z nimi stanie a u Ciebie wcale nie mają złych warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw sobie ten harem Gurami, jeżeli masz je od dawna i nic im nie dolega to nie widzę powodu żeby je oddawać. Widzę zmianę nastroju na forum bo jeszcze do niedawna właśnie owy harem Gurami polecany był do 112l. Także zrób porządek z resztą, szczególnie z ławicowymi bo to jest priorytet, Gurami sobie zostaw, bo to że ktoś sobie wymyślił nowy trend, że powinny mieć "5cm więcej, a jak nie to męczysz ryby" to głupota, szczególnie że nie wiadomo co się z nimi stanie a u Ciebie wcale nie mają złych warunków.

Popieram kolegę wyżej. Moj kolega ma 240 l i ma duże i małe rybki wrócił po2 miesiącach z pracy i co się okazało z 16 nenków został 1 plus z mniejszych ryb 2 z kilku żałobniczek i coś tam jeszce małego kilka sztuk. wrócił dosłownie na 2 dni więc zrobił tylko podmianę wody i nie miał czasu zakupić rybki. wrócił ponownie po 2 miesiącach i co okazało się, że żałobniczki neonek i coś tam jeszce utworzyło własne stado także różnie bywa :)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...