Skocz do zawartości

ogólne [112l] - czy może tak być...?


kajtek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem początkującym, ale bardzo dbającym o swoje zwierzątka akwarystą!

Mamy akwarium 112 l - świetnie napowietrzone - 2 pompki (w tym 1 zewnętrzna), dobrze oświetlone, z mnóstwem roślin itd. W naszym zbiorniku pływają 2 złote rybki i 1 teleskop; 3 mieczyki (1 samiec + 2 samiczki); 3 akary z maroni (najnowsi lokatorzy) oraz 4 otocincluski.

Pytanie - czy to dobra obsada? Szczerze mówiąc, w każdym sklepie mówiono nam co innego - ilu akwarystów, tyle wskazówek. W końcu podpowiedziano nam, że najlepiej eksperymentować i samemu obserwować zachowania ryb. Wiem, że welony to rybki zimnolubne, tak więc dla dobra wszystkich rybek mamy ustawioną stałą temperaturę 24-24,5 stopnia (wyczytaliśmy, że welonki w takiej temperaturze dobrze się czują, tyle że będzie szybsza przemiana materii). Wiem też, że wybrane przez nas gatunki nie należą do najmniejszych, ale tłoku (przerybienia) też chyba nie ma.

 

Pytam, bo absolutnie nie chcę ich skrzywdzić...

Z góry dziękuję za wszelkie porady, zwłaszcza te wyrozumiałe.

POZDRAWIAM

 

PS. Rybki wyglądają na szczęśliwe; są bardzo żywe, towarzyskie i ciekawskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te akwarium na same welonki jest za małe nie mówiąc o reszcie obsady, do tego są zimnolubne więc do oddania.

Akary trzyma się w dobranych parach. Musisz zdecydować sie albo akary albo mieczyki

Otoski ok

Zatrzymaj otoski , akary , dokup jakąś ławicę np. neonów inessa 15 szt i parę p.ramireza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...