Skocz do zawartości

rybki do 100 l


Rekomendowane odpowiedzi

-Wymiary? Standardowe 112l to 80x35x40cm.

-Na skalary min. 100x40x50cm (stand. 200l)

-Eh, dużo gatunków. Tylko nie neony, każdy ma je w zbiorniku. Jest tyle pięknych gatunków kąsaczowatych. Tutaj poleciłabym 15 sztuk zwinników jarzeńców albo fantomów czarnych. Oczywiście mówię cd 112l.

-Akwarystyka tanim hobbym nie jest, z tym musisz się liczyć. ;) Ale im większy zbiornik tym łatwiej go utrzymać. Zamiast w sklepie kup u szklarza albo w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli oskarżasz mnie o znęcanie się nad rybami użyj argumentów a nie rzucasz pustymi słowami...

Skalary minimalna wysokość baniaka 50cm długość minimum 80cm na parę

W kuli nie powinno się trzymać żadnych ryb do tego na molinezje 80l minimum

Bojownik minimalne minimum na jednego samca to 20l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milonezje ... 2 rybki po 3cm i aż 80l wody potrzebne?

 

 

2 rybki po 3cm i aż 80l wody potrzebne?

Długość

W akwarium samice około 8 cm, a samce 6 cm.

 

2 kufle od piwa 0,5l

po 1 bojowniku (samce)

Ty je tam masz dla przyjemności?

 

 

A tak na marginesie. Po co ci kula i te bojki jak masz jedno dość spore akwarium.

Nie rozumiem na co ten welon tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepiłabym się tylko do tych elementów:

3 małe skalary-Placki o wymiarach 20x25cm nie są dobre w akwarium tej wielkości. Małe to one są na razie.

sum rekini 8cm- "Sum rekini, wielkook rekini (Pangasianodon hypophthalmus) – słodkowodna ryba z rodziny Pangasiidae, poławiana gospodarczo i hodowana w celach konsumpcyjnych, pomimo dużych rozmiarów jest często spotykana jako ryba akwariowa. W Polsce sprzedawana w postaci mrożonych filetów pod handlową nazwą panga." Rybka ta mała nie jest. Największy złowiony okaz miał 130cm. I mimo że akwariach dorastają do nieco mniejszych rozmiarów ale fakt że jest to stadna i tak duża ryba uważam że nie nadaje się do hodowli w nawet dużych, domowych akwariach.

2 welony Duże (do 30cm) zimnowodne (ok. 18-22*C) ryby.

glonojad Zależnie jaki. jeśli zbrojnik np. niebieski/panda to ok ale jak pleco/gibbiceps to do oddania (do 50cm)

4x brzanka różowa Duża (do 11-12cm) ławicowa ryba.

 

sum (nie wiem jaki kiedyś wkleję fotkę i zapytam)

2 różowe (dla dzieci tez nie wiem jakie xD)

Nie kupuje się ryb o których nic się nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalary są tylko na jakiś czas, później mam już kogoś kto je zabiera do większego akwarium, co do welonów, zamierzam kupić w tym roku inne akwarium więc jest git. Brzanka różowa ok 10cm? Sum rekini wielkook 8cm jak pisałem, jeśli to co mówisz jest prawdą, to jak urośnie jeszcze to na patelkę wrzucę xD oczywiście żartuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...