Skocz do zawartości

filtr wewnetrzny a obsada


lukk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem spytać jakie ryby mogą żyć w akwarium bez wewnętrznego filtra, mam zewnętrzny i ten drugi chciałbym odłączyć. Rybki to neonki i molinezje. Mam jeszcze pytanie czy można trzymać razem z molinezjami i gurami gupiki?

Żadne ,musi być filtracja i natlenianie.

A jeśli chodzi o to co można trzymać razem z molinezjami ,to odpowiem ,że każdą rybę jeśli zapewnimy im właściwe warunki i litraż .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem spytać jakie ryby mogą żyć w akwarium bez wewnętrznego filtra, mam zewnętrzny i ten drugi chciałbym odłączyć. Rybki to neonki i molinezje. Mam jeszcze pytanie czy można trzymać razem z molinezjami i gurami gupiki?

Żadne ,musi być filtracja i natlenianie.

A jeśli chodzi o to co można trzymać razem z molinezjami ,to odpowiem ,że każdą rybę jeśli zapewnimy im właściwe warunki i litraż .

Co ty piszesz . Wszystkie ryby potrzebują 2 filtrów ???? Jezu to forum spada na psy............. Jeszcze trochę a do akwarium 50 L zalecicie Tetre ex 700 jako mechanik no i sumpa ze 300l do biologi

 

Kolegio jeżeli twój filtr zewnętrzny jest odpowiedni dla twojego litrażu i nie masz przesadnie przerobionego akwarium to spokojnie jeden filtr wystarczy

 

Zgroza :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra spoko. :zamieszany:

W swoim poście przecież nie stwierdzam,że muszą być dwa ;) ,chodziło mi o ogólne zastosowanie filtra w akwarium i jego bezapelacyjną konieczność.Jasne ,że jeśli jest właściwy filtr zastosowany w akwarium,czyli prawidłowo dobrany do litrażu i jeszcze pewnie z właściwymi wkładami filtracyjnymi--to jasne ,że takowy spokojnie wystarczy.

Ale czasami jest tak,że kupujemy filtr na którym pisze ,że jest on właściwy do akwarii o pojemności do np. 200 L.Niestety w rzeczywistości jest tak,po upływie jakiegoś tam czasu zaczynają się dziać różne rzeczy z wodą i dochodzimy do stwierdzenia,że niestety nasz filtr nie sprostał swojemu przeznaczeniu i po różnych konsultacjach i podpowiedziach jesteśmy zmuszeni kupić znacznie większy od tego co mamy.

Bardzo ważną rzeczą jest to, aby kolega podał nam jakie ma akwarium i jaki ma ten filtr zewnętrzny.

 

Wcześniej usunąłem trzy posty nie wnoszące nic do rozmowy.Reszta sporu na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co dzieje się z twoim akwarium ale odłączenie tego filtra nie powinno być przyczyna zgonu rybek . Oczywiście przykro mi z powodu tych Neonów . Jak chcesz podłącz ten drugi filtr z tym ze tak jak napisałem coś musi być nie tak Filtry i takim przepływie jak piszesz mogą być stosowane do zbiorników o wiele większych niż twój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co dzieje się z twoim akwarium ale odłączenie tego filtra nie powinno być przyczyna zgonu rybek . Oczywiście przykro mi z powodu tych Neonów . Jak chcesz podłącz ten drugi filtr z tym ze tak jak napisałem coś musi być nie tak Filtry i takim przepływie jak piszesz mogą być stosowane do zbiorników o wiele większych niż twój

jestem początkujący dlatego pytam bo może tu chodzi o napowietrzanie? ale raz jak mi się zaczał przycinać filtr wewnętrzny to samo było z neonkami że ciężko oddychały :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim akwarium gdzie mam sumpa 250 l i hydro 70 l raz miałem taki przypadek całkiem niedawno . Zauważyłem ze skalary ciężko oddychają . Nie wiem co było przyczyną włączyłem napowietrzacz na dosłownie 3 godziny i problem się rozwiązał Zdarzyło się to pierwszy raz od 2 lat i teraz jest znów spokój Czym to było spowodowane nie wiem . Parametry wody są oki filtracja Też masakrycznie duża do tego ciągła podmian wody .

 

Nie wiem co mogło zajść u ciebie nie widzę tego akwarium nie wiem jak dokładnie jest prowadzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...