Skocz do zawartości

Wysyp glonów(JAKIE TESTY KUPIĆ???)


Eryk:D
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynają się zielenice punktowe ( 3 zdjęcie) , Compsopogon ( 3 zdjęcie) , widzę małe nitki no i dość sporawo okrzemek. Dość się naczytałem o wszelakich glonach gdyż mnie nitki dotknęły jakieś dwa tygodnie temu. Pierwsze, co wszędzie mówią to zrobienie testów gdyż bez tego możesz tylko pogorszyć sprawę. Drugie to dozowanie potasu i EasyCarbo. Trzecie, gdy masz niedostatek żelaza oraz NO3 rośliny stają a glony atakują. Zbyt długie świecenie także może być przyczyną pojawiania się glonów. Dużo jeszcze znalazłem takich informacji, że nowe akwarium jest bardziej narażone na atak glonów gdyż nie jest ustabilizowane biologicznie. Najpierw zrób testy gdyż lanie jakichkolwiek nawozów może tylko pogorszyć sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetki amano najchętniej zjadają nitki. Okrzemki to ulubiony pokarm otosków. Zielenic punktowych raczej krewetka nie zje to samo tyczy glonów compsopogon. W przypadku zielenic trzeba wymieniać około 50% wody, co tydzień, innej metody nie ma i musisz mieć pod kontrolą fosforany. W przypadku compsopogona to ewidentny brak CO2. Ja osobiście na razie w butlę nie inwestuję, ale codziennie leję EasyCarbo, które ma rzekomo zastąpić, CO2 z butli. Mi pomaga i jestem zadowolony. Roślinki rosną, glony nie rosną, nowych brak i mam nadzieję, że wnet będą obumierać. Za około tydzień będę dolewał makro w celu uzupełnienia niedoborów NO3 i Fe. Jak widzisz bez testów możesz tylko gdybać. Albo trafisz i sobie pomożesz albo zaszkodzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoski zjadają okrzemki i jeszcze jedne świeżo, co powstałe glonki. Krewetki amano lubią nitki. Pamiętaj, że to tylko zwalczanie już istniejących a jeśli nie usuniesz przyczyny w niedługim czasie możesz mieć ich tak dużo, że żaden, otosek czy krewetka nie da rady. Kosiarki też bardzo lubią glony, ale z tego, co się dowiedziałem to tylko za młodu później już nie chętnie je jedzą. Tylko, że jest jedno, ale… akwarium mamy za małe :D . Tak czy siak bez testów ani bez odpowiedniego nawozu nic nie zdziałasz. Roślinki też coś muszą jeść, aby rosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie cos.

 

http://allegro.pl/jbl-test-5in1-ph-kh-g ... 10845.html

 

To mam kupić??

 

 

Niestety jestem chory i niemoge iść do sklepu :/.

Więc dlatego allegro.

 

 

Pozbyłem sie dwóch roślinek tej na pierwszym zdjęciu i tej na 3

 

 

 

 

 

 

 

JAKIE MAM TE TESTY KUPIĆ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie? Na pewno dla świętego spokoju NO2. NH3 w nowym zbiorniku raczej mieć nie będziesz. Rozrost glonów i zahamowanie wzrostu roślinek NO3, PO4 i Fe to taka podstawa. Na pewno lepszym rozwiązaniem jest zakup całego zestawu

http://allegro.pl/zoolek-aquaset-komple ... 40802.html

 

 

Dzisiaj byłem w zoologicznym i nie było żadnych tych testów oprócz ph.

Ale koleś w sklepie powiedział że jutro jedzie po dostawe to se zamówiłem na piątek

rybki (14 neonów, 6 otosków, 1+3 p.kakadu) i te testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja radziłbym Ci nie dawać na razie rybek gdyż ewidentnie masz coś nie tak z akwarium. Najpierw testy później rybki. Szkoda męczyć zwierzęta, bo przecież możesz poczekać i się najpierw upewnić czy parametry w normie. Może nie jestem alfą i omegą w akwarystyce, ale ja właśnie tak bym zrobił. Sam się przekonałem, że początkowo w akwarium zachodzą różne procesy i gdybym wpuścił rybki po tych minimalnych 14 dniach to nie wiem czy jakakolwiek by przeżyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...