Skocz do zawartości

Jaki komplet nawozów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam do tej pory stosowałem tylko EasyCarbo jako akwarium LowTech ale zauważyłem ze zaczęły mi marnieć moje roślinki jaki dodatkowy nawóz powinienem zacząć stosować żeby poprawić i zagęścić moje rośliny.... rosliny (co niektoreliscie) żółkną az wkoncu odpadaja i oraz niektóre "czarnieją".

 

parametry wody:

NO3 - ok. 45-55

NO2 - 0

GH - ok. 10

KH - ok. 10

pH - 7,2 - 7,4

 

PS. korzeń widoczny na zdjęciu usunięty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryby maja sie dobrze jest 9 zwinników 6 otosków 4 kirysy i 2 raminezki wiec nawet wymagające ;) (te raminezki) podmianki co tydzień około 25-30% (ze względu na glony) a dno odmulam w miarę możliwości - gdzie odmulacz sięgnie i ile wyciągnie....)

 

PS. zdjęcie akwarium troszku nie aktualne....

 

po4 (patrz wyżej post)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to jest tu wiele nieścisłości.

1.Piszesz że masz low-tech (więc co jest w podłożu?)przyjmuje się że substancja organiczna(ziemia i glina 25-30%) reszta żwirek na zbiornik o takiej powierzchni dna 5cm jest wystarczające.

2.W jakim celu nawozisz zbiornik aldehydem glutarowym?(ani nie masz tam roślin go potrzebujących bo przy Twoich wodorowęglanach (kh),oświetleniu w dodatku w low-tech dodatkowe źródło węgla jest zbędne.

3.Nie podmienia się w low-tech co tydzień 25%-30% wody ze względu na glony i nie odmula się podłoża.(naruszasz jego naturalnie ustabilizowaną warstwowo strukturę redoks (niezbędną do prawidłowego "działania"low tech).

Stąd wysokie azotany nie usuwa się ich odmulaniem ,(odmulaniem przerywasz proces ich denitryfikacji)

tak częste podmiany to też "wyciąganie" materii organicznej z podłoża i ciągle niestabilne DOC w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzicie koledzy inni z was tak właśnie mi kazali zrobić w związku z glonami.... co akwarysta to inne zdanie.... po prostu powiedzcie co w takim ułożeniu baniaka oświetlenie niedługo będzie 0,5W/l filtr turbo 550 na 2/3 mocy na podłożu żwir ... jaki nawóz zastosować żeby "nawieźć" rośliny.... żeby było dobrze... a azotany takie wysokie bo była ponad 2 tygodniowa przerwa w podmianie wody ze względu na święta (nie było mnie przy baniaku).... ogólnie plasują się miedzy 20 a 30.

 

a dla usprawiedliwienia to z tym low-tech to chyba się za bardzo wyrwałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...