Skocz do zawartości

Zakup rybek


Michu2802
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam akwa 160 l a w nim okolo 15 molinezji z czego 4 dorosle sztuki reszta po okolo 4 miechy ale maja po 4-5 cm, 5 gurami, 4 glonojady 2 mieczyki + 2 mieczyki hellera i kiryska czarnoplamego kolo 15 cm akwarium dosc zadko obsadzone poniewaz mam je od swiat i sie dopiero "robi". Chcialbym dokupic rybki tylko nie wiem ktore beda razem zyly w zgodzie nie wpieprzajac siebie nawzajem: (a nie chce na bazie prob i bledow)

 

GLONOJAD WELONIASTY-6ZŁ

GLONOJAD ALBINOS WELONIASTY-8ZŁ

SKALAR KOI-2,40ZŁ

SKALAR STANDARD-1,80ZŁ

SKALAR MARMUR-1,80ZŁ

KIRYSEK SPIŻOWY-2CM 1,40ZŁ

KIRYSEK STERBY-6,0ZŁ

KIRYSEK ALBINOS-3CM-1,50ZŁ

BRZANKA SUMATRZAŃSKA-2,5CM-1,40ZŁ

BRZANKA SUMATRZAŃSKA ODMIANA HONG KONG-2,5CM-1,40ZŁ

GUPIK MIX KOLOR-3-5CM-1,50ZŁ

MIEDZIK-2CM-1,20ZŁ

DANIO PRĘGOWANE-2CM-0,80ZŁ

BŁYSZCZYK PARAŃSKI-2,0ZŁ

TĘCZANKA NEONOWA-4CM-2,50ZŁ

MOLINEZJA ŻÓŁTA-1,50 ZŁ

NEON INESSA-2CM-1,30ZŁ

GURAMI (DWUPLAMEXZŁOTE)-3-4CM-1,50ZŁ

SZCZELINOWIEC LELUPI-3-4CM-4,50ZŁ

NASKALNIK DICKFELDA-3-4CM-4,50ZŁ

NASKALNIK WĘŻOGŁOWY-4,50ZŁ

MICRORAZBORA GALAXY-6,0ZŁ

BRZANKA WYSMUKŁA-1,50ZŁ

BRZANKA BROKATOWA-1,60ZŁ

TĘCZANKA WERNERI-3,50ZŁ

KARDYNAŁEK-1,0ZŁ

KARDYNAŁEK ALBINOS-1,20ZŁ

BRZANKA PURPUROWA-1,60ZŁ

ŻAŁOBNICZKA-1,0ZŁ

PIELĘGNICA MEKKA-3,0ZŁ

PIELĘGNICA SKOŚKOPRĘGA-3,0ZŁ

BARWNIAK CZERWONOBRZUCHY-1,50ZŁ

ŚLIMAK HELENKA-2,50ZŁ-DUŻY

AMPULARIA-1,0ZŁ

RODOSTOMUS-3,50Z

DANIO CZERWONE-1,0ZŁ

DANIO LAMPARCIE-0,80ZŁ

WELON-5,0 ZŁ

 

Jest to oferta pewnego pana od ktorego zamierzam kupic rybki.

Atreyu: Przenoszę do odpowiedniego działu.

Pisz poprawnie bez byków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam akwa 160 l a w nim okolo 15 molinezji z czego 4 dorosle sztuki reszta po okolo 4 miechy ale maja po 4-5 cm, 5 gurami, 4 glonojady 2 mieczyki + 2 mieczyki hellera i kiryska czarnoplamego kolo 15 cm akwarium dosc zadko obsadzone poniewaz mam je od swiat i sie dopiero "robi". Chcialbym dokupic rybki tylko nie wiem ktore beda razem zyly w zgodzie nie wpieprzajac siebie nawzajem: (a nie chce na bazie prob i bledow)

Zacznij od Tego:

molinezje jeden harem wystarczy na to akwarium (1 samiec + 2/3 samiczki)

gurami też harem (1+2/3)

glonojad parka na to akwarium wystarczy i tylko jeśli to zbrojnik niebieski lub jakaś mała "L-ka"

mieczyki w haremach (1+2/3) (ale według mnie już za dużo jest żyworódek)

kiryski - Kiryśniki czarnoplame - za małe akwarium!

jak zrobisz porządek z tym zapytaj co dalej

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego legenda glosi ze litr na rybke (no procz np paletek czy innych wiekszych ryb) Ja nie mam zamiaru miec w akwarium 180 gatunkow po 2 rybki tylko sporo kolorowych aczkolwiek nietypowych ryb. Bo z tego co mi dales to 15 ryb wyszlo ze moge miec w akwa. Dla mnie to ma ladnie wygladac a nie sluzyc do rozmnazania czy niewiadomo czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz żeby ci się rozmnażały to zrezygnuj całkowicie z żyworódek. Określ się jakie rybki ci się najbardziej podobają, przecież zdjęcia masz w internecie. A kolega napisał tak a nie inaczej bo poszczególne gatunki ryb trzyma się w parach, haremach, stadach lub ławicach i wtedy dobrze się czują. Musisz najpierw zrobić porządek z tym co masz, a później pomyśleć o dokupieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michu czy jesteś świadomy że ryby to czujące stworzenia a nie tylko ozdoba mająca ładnie wyglądać? Poza tym ładnie wygląda akwarium z mniejszą ilością ryb a nie napakowane pstrokatym misz-maszem co w konsekwencji wygląda jak pływające wymioty. Nie chodzi tylko o litraż ale o same ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...