Skocz do zawartości

Pomoc w starcie 240 l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Jest to moj pierwszy post . :help:

Prosze o pomoc w zalozeniu akwarium ogolnego o pojemnosci ok. 240 l .

Aktualnie posiadam :

akwarium proste Juwel Rio 240 120x40x50 /55/

filtr wewnetrzny Juwel zamontowany na stale w zbiorniku =pompa 1000l/h

filtr zewnetrzny Eheim 2076e

pokrywa z oswietleniem 2x54 W T5

odblysniki Dennerle

grzalka Juwel 200W

grzalka JBL 200W

wylaczniki czasowe 4 szt.

kabel grzewczy pro-temp 250 JBL

szafka drewniana wlasnej roboty

akcesoria mniejsze : siatka,termometr,testy /pH,No3,Po4,Kh,Gh ;JBL /,wezyki ,filtr RO ,odmulacz itd.

Nie posiadam :

podloza

ryb

roslin

korzeni , galezi , kamieni itp

systemu Co2 /nie wiem czy konieczny/

Nie chce miec :

trupich czaszek,wrakow statkow,zamkow,pierdzacych nurkow itp.

Sporo czytalem , nie speszy mi sie ,finansowo ok.

Mialem kiedys akwarium ale sporo sie zmienilo .

Dziekuje za uwage ; jestem otwarty na wszystkie propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże radzę żwirek jak dla roślin jest the best[/color]

 

Mod.Janusz.Błędy---uważaj i edytuj posty.

 

korzenie i dekoracje korzonki se kup albo sam spreparuj.inne ozdoby dokupisz z czasem

 

 

co2 nie konieczne chyba że holendra zakładasz

 

 

rybki to już twoja sprawa ale ja bym tam skalarki jakieś dał,glonojady na pewno.reszta to twoja koncepcja rób co chcesz ale ja i tak uważam że pielęgnice rządzą .Jak chcesz pielęgnice, to pisz bo fajne są takie akwaria np.BW

 

Mod.Janusz:

Niestety nie wytrzymałem,jeszcze jeden taki post z mnóstwem roboty dla mnie przy poprawianiu błędów,to inaczej zareaguję.Na razie przyznaję--- ostrzeżenie.

6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. Jeśli nie jesteś w stanie używać polskich znaków diakrytycznych, poinformuj o tym w swoim podpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ponieważ mialem2 i 1 z pysiami mi pękło i jest dodatkowo z 10 pysiow w moim ale chyba w niedziele idę je sprzedać na giłdę

 

Mod.Janusz:

Człowieku zaczynasz mnie wpieniać.Edytuj posty i pisownia.

 

Co do pielęgnic to bardziej myślę o innym sadzie:zebry,skośnopręgie niebieskołuskie,salvinii,mekki.ew.ziemiojady i tyle z pielęgnic.Teraz tak glonojady i kiryśniki oraz jakiś fajny sum albo coś dużego taki boss.Same korzonki żwir lub piach czarny takie też tło .Roślinki ,to rzęsa wodna i paproć wodna ew.kryptokorynka jakaś fajna.To jest moja wizja takiego akwarium.

 

Edit:

A cha i glonojady w dość dużych ilościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam :

podłoża

ryb

roślin

korzeni , gałęzi , kamieni itp

systemu Co2 /nie wiem czy konieczny/

Jeśli ma być to akwarium roślinne polecam jakiś substrat jeśli z mało wymagającymi roślinami lub bez roślin drobny żwir

Ryby zależy jakie Ci się podobają przeczytałem, że gurami więc ok

Gurami może dwuplamy - harem

do tego może jakąś ławice wybierz jaką i ok 40 spokojnie może u Ciebie pływać

Lubisz glonojady to proponuję zbrojniki niebieskie nawet 2 pary lub ok 10 otosków nawet 15

jeśli możesz pomóż mi pisząc jakie Ci się podobają coś doradzę

Rośliny przy oświetleniu jakie masz proponuje rośliny typu kabomba, moczarka jakaś ludwigia anubiasy, kryptokoryny, microzorium dużo mchu

korzenie ja uwielbiam z resztą nie tylko ja więc sporo ich obsadzonych mchami by ładnie wyglądały :)

co2 byłby bardzo przydatny dla roślin ale wtedy przydała by się jeszcze jedna jarzeniówka i wtedy roślin masz wybór praktycznie bez ograniczeń oczywiście + nawozy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz .

ryby jakie mi się podobają :

zwinnik Blehera /czerwonousty/,neon zielony /simulans/,otosy, zbrojniki drobne ,kirysy,gurami /perlowy/,wszystkie pielegnice z rodz. apistogramma /chyba Borella najlatwiejsza/,gupik Endlera,miedzik obrzeżony

skalar /tylko z odłowu/ wiem że dyskusyjne

Jest tego dużo , jednak mierze również możliwości litrażowe zbiornika .

Zbadałem wodę w kranie , jest twarda i mocno zasadowa oraz ma wysokie steżenie No3 . Zamówiłem filtr RO 190l/24h

Na razie nie będę modyfikował oświetlenia, bo nie zależy mi na typowym roślinniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz .

ryby jakie mi się podobają :

zwinnik Blehera /czerwonousty/,neon zielony /simulans/,otosy, zbrojniki drobne ,kirysy,gurami /perlowy/,wszystkie pielegnice z rodz. apistogramma /chyba Borella najlatwiejsza/,gupik Endlera,miedzik obrzeżony

skalar /tylko z odłowu/ wiem że dyskusyjne

Jest tego dużo , jednak mierze również możliwości litrażowe zbiornika .

Zbadałem wodę w kranie , jest twarda i mocno zasadowa oraz ma wysokie steżenie No3 . Zamówiłem filtr RO 190l/24h

Na razie nie będę modyfikował oświetlenia, bo nie zależy mi na typowym roślinniaku.

Więc od początku:

jeśli chcesz jakąś ławice to zdecyduj się na jedną i już wyjaśniam dlaczego : ja mimo 300l mam dwie i żałuje ponieważ moje razbory co chwila wpływają w ławice neonek i cała się rozprasza po bokach i psuję efekt więc lepiej zdecyduj się na jedną

blehery może być ok 30-40 jeśli neony zielone ok nawet 50-70

zbrojniki jak chcesz to nawet dwie pary ale chyba lepiej dać jedną i ok 8 otosków

kiryski 6szt jednego gatunku

gurami ok - harem 1+2/3

albo harem z pielęgnic z rodziny jaką podałeś najlepiej prezentować się według mnie będzie kakadu 1+3

żyworódek już bym nie pchał.

napisz ewentualnie co Ci nie gra w tej obsadzie może uda mi się jeszcze jakoś doradzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki . W zasadzie kazda kombinacje gatunkow biore pod uwage .

Mysle coraz bardziej jeszcze o gurami czekoladowym i pstrazenicach . Nie chce oczywiscie zupy .Akary maronskie .

A jak ma sie sprawa skalarow z odlowu np.8 sztuk ?

Jeśli skalary to ciężko będzie dobrać jakąś ławice, a Ty jeszcze chcesz ich tak dużo to by musiało być wtedy akwarium tylko dla nich plus np. zbrojniki niebieskie - parka lub stadko małe kirysków 6-10

a gurami możesz dać w haremie plus obsada z poprzedniego postu no po za innym haremem :)

Ja jestem miłośnikiem ławic więc poprzedni wariant mi bardziej się podobał.

 

 

Mod .Janusz.Autor tematu poznał już większość odpowiedzi na swoje pytania,o resztę zapyta we właściwych działach.Dlatego--zamykam temacik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...