Skocz do zawartości

Czy moje meble utrzymają akwarium?


kilocoli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktos może te meble a na nim akwarium?

 

Mam zamiar kupic akwarium 98 lub 112l i boje sie że moje meble nie utrzymają takiego ciężaru.

Mam teraz akwarium 30l i bez problemu komoda wytrzymuje... ale wiadomo to 3 razy mniejszy ciężar niż 112l.

Może ma ktos takie meble?

BIURKO: http://zapytaj.com.pl/html_server.php?i ... f10f7287c3

KOMODA: http://zapytaj.com.pl/html_server.php?i ... f7695293d6

 

112l na komode sie nie zmiesci, dlatego daje zdjecie biurka

Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator

Wytrzyma na 1000%

Ja mam komode z Ikei. Wygina się trochę ale trzyma ;D

Wygina się na tych śmiesznych nóżkach. One są plastikowe, nie ukrywam, że to straszny badziew. Szafka Ci wytrzyma, ale te nóżki z czasem "pójdą do bozi". Te stopki wymiana się na mocniejsze lub robi cokół z płyty. Dajesz wtedy kilka płyt "na sztorc pod szafkę. Dodatkowo taką szafkę przykręca się jedną śrubą do ściany. Nie ma prawa się wtedy ruszać na boki.

Jak Ci się szafka wygina to nie wiem dlaczego się cieszysz :zamieszany: . Poruszaj akwarium. Zbiornik się wygina? Nie. Szkło i drewno to dwa różne materiały, inaczej pracują. Co grozi w takim przypadku? Nie opisałeś dokładnie co się rusza, ale będzie tak:

- wygina się blat? Pęknie Ci dno w akwarium

- wygina się szafka na boki? Z czasem zacznie bardziej i w końcu całkiem się "poskłada". To się nazywa zmęczenie materiału.

 

A wracając do biurka to także nie jestem pewny.Główny problem w biurku to podparcie blatu. Zależy to od wymiarów zbiornika, odległości pomiędzy pionowymi elementami biurka oraz miejsca, w którym ono będzie stało.

 

 

 

Bez dokładnych wymiarów szafki, biurka i zbiorników się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...