Skocz do zawartości

Agresywne brzanki


MetalMan_7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Niedawno zakupiłem rybki do mojego 60 litrowego akwarium (nie martwcie się, niedługo zakładam większe także rybki nie będą się męczyły ;) ).Mam następujący problem: Brzanka strasznie się czepiła mojego suma rekiniego.Cały czas go gania i próbuje ugryźć w płetwe.Brzanka jest prawie cała czarna (pysk i okolice skrzeli jasne) z czerwonymi płetwami.

Czy jest jakiś sposób aby ją uspokoić? Dodam tylko,że brzanki są dwie (druga nie jest aż tak natrętna ale jednak czasem zaczepia kiryski) na początku wszystko było ok,ale dzisiaj wpuściłem nowych mieszkańców - dwa kiryski - i brzanka zaczęła zaczepiać te rybki a potem suma.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz tylko 1 brzankę to dlatego goni inne ryby. Jeśli dokupisz więcej sztuk,to będą się bawiły miedzy sobą i zostawią współmieszkańców w spokoju.

Pocieszyłeś mnie, bo już myślałem, że będe je musiał zwrócić do sklepu. ;)

 

 

A wiecie może co to za odmiana brzanki? Stawiałbym na sumatrzańską ale przecież ona jest w paski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj dokładniej temat zanim zadasz pytanie

Brzanki podgryzają długie , powłóczyste płetwy ryb np:skalary , gupiki , gurami

A tak a propos ile masz litrów akwarium?

Witam.Niedawno zakupiłem rybki do mojego 60 litrowego akwarium (nie martwcie się, niedługo zakładam większe także rybki nie będą się męczyły ;) ).Mam następujący problem: Brzanka strasznie się czepiła mojego suma rekiniego.Cały czas go gania i próbuje ugryźć w płetwe.Brzanka jest prawie cała czarna (pysk i okolice skrzeli jasne) z czerwonymi płetwami.

Czy jest jakiś sposób aby ją uspokoić? Dodam tylko,że brzanki są dwie (druga nie jest aż tak natrętna ale jednak czasem zaczepia kiryski) na początku wszystko było ok,ale dzisiaj wpuściłem nowych mieszkańców - dwa kiryski - i brzanka zaczęła zaczepiać te rybki a potem suma.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. ;)

A do Ciebie chyba liczysz się z tym, że na suma rekiniego nie mniej niż 220a nawet 300cm długości akwarium ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.superakwarium.pl/sum-rekini-id840.html "W akwariach zazwyczaj około 5-10 cm"

Skoro tam jest tak napisane to myślałem że wszystko jest ok.Ale jeśli to choroba to zwracam honor i najwidoczniej będe musiał oddać rybe. ;)

Ale co do tych brzanek.Prosze o konkretną odpowiedz: Jeśli dokupie jeszcze kilka brzanek aby stworzyć ławicę to się uspokoją czy sytuacja się pogorszy, ponieważ takie zachowanie u brzanki jest naturalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... to zależy. Zależy jaka jest to brzanka... Jeśli są to sumatrzańskie to najlepiej hodować w akwarium po prostu tylko ten gatunek. Inne brzanki jeśli będziesz hodował w grupie mogą uwziąć się na inne ryby , a inne to co innego... Ale ogółem lepsze by było większe akwarium ;) Ja bym wolał się po prostu pozbyć tych brzanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...