Skocz do zawartości

Które podłoże lepsze?


Letys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakładam właśnie akwarium 24 litry, w którym znajdą się jakieś mchy anubiasy itp. (nic niespotykanego) i bojownik. No i tu pojawia się moje pytanie. Do wyboru mam dwa podłoża (dwa zestawienia raczej). 3 litry Aqua Soil Amazonia II Powder lub 2 litry Power Sand Special S + 1 litr Aqua Soil Amazonia II Powder. Co będzie lepsze? Czy sama Amazonia wystarczy dla tego typu roślin i nie będzie jakoś niekorzystnie wpływać na resztę czynników (również na bojka)?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zakładam właśnie akwarium 24 litry, w którym znajdą się jakieś mchy anubiasy itp. (nic niespotykanego) i bojownik. No i tu pojawia się moje pytanie. Do wyboru mam dwa podłoża (dwa zestawienia raczej). 3 litry Aqua Soil Amazonia II Powder lub 2 litry Power Sand Special S + 1 litr Aqua Soil Amazonia II Powder. Co będzie lepsze? Czy sama Amazonia wystarczy dla tego typu roślin i nie będzie jakoś niekorzystnie wpływać na resztę czynników (również na bojka)?

 

Pozdrawiam.

Jeśli będzie tak jak piszesz,czyli roślinki ,to mchy i anubiasy ,to po co ci takie dobre podłoże ,szkoda kasy.Lepiaj kupić jakieś nawozy w płynie i to podawać roślinkom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz ma rację bo z tego podłoża przez 3 miechy wszystkie składniki odżywcze wyparują i zostanie jałowe podłoże

Czy to znaczy, że jeśli wybiorę 3l Amazonii to po trzech miesiącach i tak będę musiał kupić nową Amazonię i zrobić restart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale już nie będzie w tym podłożu żelaza i innych składników które są opisane bo zostaną wchłonięte przez rośliny. Podłoże może zostać tyle że nie dostarczy już roślinom składników odżywczych

I zgniją jeśli nie będę podawał jakichś nawozów tak?

 

Oświetlenie: AquaEl Decolight 11W

Filtracja: AquaEl FZN-1 (na razie 100% gąbka, zmienić na 50% gąbka + 50% ceramika?)

Ogrzewanie: AquaEl EasyHeater 25W

 

Czy powinienem zainwestować w CO2 (lub też samemu zrobić bimbrownię)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez około 3 miesiące nie podawaj nawozów bo rośliny z podłoża będą się żywić a potem możesz zacząć podawać nawozy.Lepiej kupić butlę bo bimbrownia pochodzi max 2 tygodnie i od początku moim zdaniem nie ma to większego sensu choć przy tym oświetleniu nie nabawisz się glonów bo 11w na 24 l to nie jest aż tak dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za radę. Ale skoro już jesteśmy w temacie i uważacie, że Amazonia to tylko zbędny wydatek to jakie proponowalibyście podłoże? Amazonia Powder oprócz tego, że jest dobra to jeszcze ładna (przynajmniej mnie się podoba). Lubię ciemne podłoża (choć i tak może postanowię zakryć cała powierzchnię jakąś trawką, jednak nie jestem jeszcze pewny). Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...