Skocz do zawartości

Woda


OnaZakochanaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam nie duże akwarium ( 25 litrów ) , w nim 8 rybek ( 1 - 3 cm. )

Po dezynfekcji akwarium, dokładnym wypłukaniem naturalnego żwirku, wyparzeniem ozdoby i roślinki ( sztucznej ) oraz wsadzeniu filtra ( FanFilter - Fan mini plus ) wlałam odstałą wodę ( 48 h ) i dodałam Antychlor ( Tropical ) do szybkiego uzdatnienia surowej wody wodociągowej ( polecenie sprzedawcy w zoologicznym ) ..

Wpuściłam rybki i wszystko było ok.

Jednak następnego dnia woda trochę zmętniała .

Czekałam, bo słyszałam, że to wynik pierwotniaków ? i to samo zniknie po około 2 - 3 dniach ..

Jednak następnego dnia woda była w dużo gorszym stanie .

miała odcień brązu i strasznie śmierdziała .

Pomyślałam, że może źle coś wyczyściłam i zaczęłam zmieniać wodę ( całą ) i znów wszystko BARDZO DOKŁADNIE czyścić .

Niestety, sytuacja się powtórzyła ..

Co mam zrobić .. ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. akwarium musi 2-3 tygodnie dojrzewać przy włączonym filtrze 24/7 zanim wpuści się rybki

2. nie dodaje się żadnych chemii (nie słuchaj sprzedawców o cudownym działaniu tych badziewi)

3. w takim litrażu możesz trzymać co najwyżej jakiegoś bojownika jednego i jakieś krewetki karłowate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz akwarium nie przeszło okresu dojrzewania - minimum 2 tygodnie bez rybek przy włączonym sprzęcie. Może to być powód. Wymienienie całej wody nic nie pomogło a wręcz pogorszyło, bo wtedy proces dojrzewania zaczyna się od nowa.

 

A jakie to rybki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci koleżanko tak.

Rybki jak przeżyją to będzie dobrze. Akwa musi dojrzeć przynajmniej 14 dni.

Dolewanie jakichkolwiek preparatów krystalizujących wodę powoduje jej jeszcze większe zmętnienie i zapchanie filtra. Jeżeli już koniecznie chcesz coś dolewać to Denitrol to płyn firmy JBL który pomaga w powstawaniu bakterii infiltracyjnych;)

zawsze wlewamy zimną wodę uruchamiamy grzałki i filtry i czekamy grzecznie 14 dni. jeżeli mamy wode jak kryształ wpuszczamy 2 rybki i znów czekamy parę dni. jeżeli rybką się nic nie dzieje zarybiamy akwa.

 

Ad. twojego baniaczka:

Proponuje ci założyć w nim krewetkarium ;) nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz odpowiedź na swoje pytanie i nie ma co tu fisiować.

 

1. akwarium musi 2-3 tygodnie dojrzewać przy włączonym filtrze 24/7 zanim wpuści się rybki

2. nie dodaje się żadnych chemii (nie słuchaj sprzedawców o cudownym działaniu tych badziewi)

3. w takim litrażu możesz trzymać co najwyżej jakiegoś bojownika jednego i jakieś krewetki karłowate

 

PS.

----martinvi----

 

No to raczej jest kobieta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zrobiłam ten błąd że dodałam ten niby cudowny antychlor i woda zrobiła się mętna, śmierdząca i brudna. Na szczęście nie miałam jeszcze rybek :P Wyczyściłam akwarium i zrobiłam wszystko od nowa niestety czasu na odczekanie było już mało i po 2 dniach zarybiłam akwarium bo miał to być prezent gwiazdkowy dla 3 letniego synka a jemu ciężko by było wytłumaczyć że musi czekać jeszcze 2/3 tyg.

Teraz nie dodaję żadnych wynalazków, woda jest lekko mętna ale jest ok i z każdym dniem coraz lepiej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...