Skocz do zawartości

Co to za glony????


mmaarriiuuss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Krasnorosty są to ciężkie do usunięcia glony rozrastają się w całym akwarium

wysokie pH sprzyja ich wzrostowi.

W walce z glonami przydatne będzie obniżenie ph wody co spowoduje mniejszy ich wzrost . Usuwanie tylko ręcznie

Uważam że należy sprawdzić ph i w razie potrzeby kupić Ph minus(preparat)

 

Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krasnorosty są to ciężkie do usunięcia glony rozrastają się w całym akwarium

wysokie pH sprzyja ich wzrostowi.

W walce z glonami przydatne będzie obniżenie ph wody co spowoduje mniejszy ich wzrost . Usuwanie tylko ręcznie

Uważam że należy sprawdzić ph i w razie potrzeby kupić Ph minus(preparat)

 

To mity nie fakty.Krasnorosty do swojego rozwoju potrzebują wolnego CO2,nie pozyskują węgla z wodorowęglanów ,dlatego nie znajdziesz ich w twardych i zasadowych wodach(zbiornikach Malawi,Tanga).

Więc nie szukaj przyczyny w ph wody tylko nadmiarach czy brakach.Sposobem na ich pozbycie jest spowodowanie prawidłowego wzrostu roślin a dla tych najkorzystniejszym wydaje się ph 6,5-7.Główne przyczyny rozwoju krasnali to złe(znaczy za małe, za duże,)oświetlenie,azotany,fosforany,żelazo ,CO2 a dopiero inne parametry pośrednio związane tymi co wymieniłem.

Przed wszystkim podstawa by wygrać z glonami to doprowadzenie tego by rośliny zaczęły intensywnie rosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owe akwarium mam od kilku dni i przyniosłem je już z tymi glonami, trochę się bardziej rozrosły. Nie znam się na hodowli rybek jedynie to co pamiętam z młodszych lat. Więc proszę o wszelkie sugestie aby zneutralizować te glony, mechanicznie, naturalnie czy w ostateczności chemicznie. co prawda w zoologicznym wciśnięto mi jakieś bakterie w postaci tabletek i niby to ma pomóc chociaż podchodzę do tego z dystansem. hehe a tak w ogóle czy mając te glony zagraża to rybką?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...