Skocz do zawartości

Glony w kształcie niteczek na roślinach jak zwalczyc


emon123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam walczę z glonem w kształcie niteczek na roślinach jak go zwalczyć?? podmieniam wodę co 5dni około 15 % do 20% podaje easy carbo nawożę bimbrownią .Planuje teraz restart akwarium zmiana podłoża itd jest jakiś sposób by zwalczyć ten glon w czymś je wymoczyć(jak wyciągnę z akwa) lub jakiś inny sposób by się pozbyć tego świństwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz duże akwrium jaką filtracje ile godzin dziennie świecisz światło jakie nasilenie ma światło[ile wat]. Ja też niedawno miałem taki problem kupiłem 5 otosków i po sprawie sam spróbuj oczywiście jeśli spełnisz ty rybom odpowiednie warunki. Akwarium nie stoi chyba w pobliżu okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 112l

Filtr fluval 205(wkłady gąbka, bioceramika, zeos)

grzałka auqel 150w

Bimbrownia feerplast Energy

Oswietlenie 2x18W PHILIPS Aquarelle TL-D 10000K, PHILIPS TL-D De LUX PRO 965 6500K(+odbłyśniki)

napowietrzacz tetra aps 150

 

pomiary:

pH - 7

KH - 5

NO2-0,025

NO3- 20

PO4-1,2

Fe <0,02

 

Obsada

1x Guramin mozaikowy

10x Neon czerwony

2x otosek

2x Kosiarka

1x wzbrojnik

2x Bocja

2x sumik szklisty

próbowałem zaciemnić akwarium na 3y dni ale nic nie dało podmieniałem przy tym wodę około 20%

światło świece około 4-6h (wcześniej świeciłem około 12h)

Wydajność filtra zmieniłem z maksymalnego na przepływ około 100litrów na godzinne

zmniejszyłem dawki posiłku dla ryb mała ilość raz dziennie (wcześniej dwa razy dziennie) raz w tygodniu głodówka

usuwam co jakiś czas usuwam liście mocno obsadzone przez glony

dodam ze świeże liście roślin nie są atakowane przez glony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam ten sam problem, tzn zaczynam mieć. Te glony zaatakowaly mi żabienice, obrastają głównie końcówki starszych liści. Ucinam je, niby jest dobrze, ale jakoś mi to wygląda na walkę z wiatrakami, ponieważ za jakiś czas pojawiają się w innym miejscu. Jest może jakaś chemia na te glony, albo inny sposób na pozbycie się ich? Filtr taki sam ja u przedmówcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pomogło:

 

+ skrócenie czasu świecenia do 8H

+ zdjęcie odbłyśników

+ dodanie garbników

+ 2 dni po dodaniu garbników mechaniczne oczyściłem wydaje mi się, że już martwe glony

+ 3 kosiarki które doczyściły pozostałe martwe nitki (trwało to około miesiąc).

 

Na dzisiaj świecę około 9H (wyłączam oświetlenie w południe na około 3h) i korzystam z tylko jednego odbłyśnika (jak zakładam drugi to glony dosyć intensywnie powracają - przy jednym pojawiają się pojedyńcz nitki ale kosiarki dają im bez problemu radę).

 

Pozdrawiam

 

--------------

125l ogólne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...