Skocz do zawartości

Problem z wodą


olo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium ponad rok i co miesiąc (Powinienem- ale nie chce stresować ryb dlatego wymieniam czasami rzadziej) muszę wymieniać wodę. Robi się ona szaro-zielona.

Nie posiadam żadnych korzeni a rośliny które miałem(1) wyrzuciłem ponieważ myślałem że ona jest przyczynom barwienia wody. Próbowałem usunąć to alginem firmy Tropical, ale nie pomogło. Podejrzewam że to morze być wina filtra.

Dlatego proszę o rade co mam, użyć / zmienić żeby na stałe mieć krystalicznie czystą wodę.

 

Moja obsada:

- 2 żałobniki

- 2 skalary

- 1 glonojad

- 2 kiryski

- 1 welon(złota rybka)

- 2 brzanki sumeryjske

Akwarium - 25 litrów

Filtr + napowietrzacz -pompka firmy Aqua szut "Filtr wewnętrzny (Super-Mini 280)"

Grzałka, światło, dekoracji mam mało, podłoże do roślin wyrzuciłem.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce mi opadły jak zobaczyłem jaką masz obsadę i litraż akwarium. Powiem tylko tyle oddaj rybki a zrobisz dobry uczynek na Święta. Zostaw puste akwarium i bedziesz miał wtedy krystalicznie wodę,bo jak dotąd to aż się dziwię że ryby jeszcze żyją!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśle o tym.

Powinieneś powiedzieć oddam lub kupię większe akwarium a nie pomyśle o tym!!!

I tak już się nieźle namęczyły biedactwa w takich warunkach. Nie chcę się zakładać ale coś mi się wydaje że nic z tym nie zrobisz. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jak już wszyscy zjechali Cię za Twoją obsadą to czas na rozwiązanie problemu.

 

.

Moja obsada:

- 2 żałobniki

- 2 skalary

- 1 glonojad

- 2 kiryski

- 1 welon(złota rybka)

- 2 brzanki sumeryjske

Akwarium - 25 litrów

Filtr + napowietrzacz -pompka firmy Aqua szut "Filtr wewnętrzny (Super-Mini 280)"

Grzałka, światło, dekoracji mam mało, podłoże do roślin wyrzuciłem.

Filtr jest za słaby do obecnej obsady, która i tak musi zniknąć inaczej ryby zaczną Ci padać jak muchy, dlatego woda robi się zielono-brązowa. Nie masz roślin a bez nich Twoje NO3 jest pewnie powalające.

 

Mam akwarium ponad rok i co miesiąc (Powinienem- ale nie chce stresować ryb dlatego wymieniam czasami rzadziej) muszę wymieniać wodę.

Co miesiąc? Powinienem? Dlatego wymieniam czasami rzadziej? Chłopie...przy takiej obsadzie i takim litrażu powinieneś podmieniać wodę 2 razy w tygodniu minimum.

 

1. Zmień filtr na coś wydajniejszego.

2. Nie zwalczaj problemów chemią, patrz pkt. 1.

3. Zredukuj obsadę.

4. Kup roślinki, dużo.

5. Najpierw sprawdź czy rybka może u Ciebie mieszkać a później idź do sklepu - nie słuchaj sprzedawców.

 

Moja obsada:

- 2 żałobniki

- 2 skalary

- 1 glonojad

- 2 kiryski

- 1 welon(złota rybka)

- 2 brzanki sumeryjske

Akwarium - 25 litrów

Żałobniczka - do oddania

Skalary - j.w.

Glonojad - j.w.

Kiryski - jakie?

Welon - do oddania

Brzanki - do oddania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryska mam spiżowego. Mam zamiar oddać koleżance która ma też akwarium welona i skalary.

Trochę mi szkoda oddawać żałobniki i brzanki ponieważ bardzo lubię te ryby. Musiałbym się nad tym dużej zastanowić.

Mam zamiar kupić w te wakacje akwarium 75l. Dla reszty ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryska mam spiżowego. Mam zamiar oddać koleżance która ma też akwarium welona i skalary.

Trochę mi szkoda oddawać żałobniki i brzanki ponieważ bardzo lubię te ryby. Musiałbym się nad tym dużej zastanowić.

Mam zamiar kupić w te wakacje akwarium 75l. Dla reszty ryb.

no tak, ale do wakacji to jeszcze daleko...fajnie jakbyś dał radę kupić tak min 100l...wtedy miałbyś na co popatrzeć...wiem z własnego doświadczenia :D miałam 30l a teraz mam 112l...bajka

czasem można trafic na super okazje, niedrogo, trzeba tylko w internecie poszperać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi szkoda oddawać żałobniki i brzanki ponieważ bardzo lubię te ryby. Musiałbym się nad tym dużej zastanowić.

Nie wiem czy ryby będą miały tyle czasu ale to już Twoja decyzja. To jest nauczka początkujących, w tym mnie bo ja takie same byki robiłam, najpierw czytamy streszczenie o rybce a później kupujemy.

Tematy wydaje mi się wyczerpany. Jeśli ktoś będzie chciał coś dodać, pisać do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...