Skocz do zawartości

Gupiki - naturalna eliminacja młodych


Krzys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

moje akwarium:

25 litrów

woda:

- pH - 7,2

- twarda - 19

- związki azotu - w normie (bez przekroczeń)

 

Od 2 miesięcy posiadam 4 gupiki pawie oczko (1 samiec + 3 samiczki). W tym czasie pojawiło mi się 3 pokolenie młodych (w chwili obecnej dodatkowo pływa 10 młodych osobników, w różnym wieku). Akwarium ma aranżację ułatwiającą młodym ukrycie się (korzeń z anubiasem, microzorium, echinodorus). Dorosłe osobniki nie eliminują młodych.

Czy w Waszej ocenie do takiego akwarium mogę dołożyć rybkę, która w sposób naturalny pomogłaby mi utrzymać populację gupików na stałym poziomie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy samiec bojownika, ale akwarium ciasnawe na układ bojki + gupiki.

Poza tym bojek mógłby interesować się nie tylko narybkiem, ale i ogonami samców...

 

PS: Pojawia się narybek - rób jednodniową głodówkę. Głodne ryby zdecydowanie bardziej interesują się gonieniem narybku niż te pojedzone. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź.

- uzbieranie większej partii i wymiana - niestety, nie mam kotnika, a nie chcę ich "zbierać" w jednym akwarium (nie takie pożywienie, jak dla osobników dorosłych, poza tym nie chcę "zupy rybnej")

- głodówka dla dorosłych osobników - niestety, młode są dla nich za szybkie i pływają tylko wokół korzenia, w szpary którego dorosłe osobniki nie wciśną się

- spróbuję samca bojownika

Jeżeli ktoś z Was będzie widział wyraźne przeciwskazania (uwaga Artreyu ma charakter ostrzegawczy, ale nie czytam jej jako jasna rekomendacje na "nie"), proszę o informację - chciałbym zakup sfinalizować przed Bożym Narodzeniem.

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...