Skocz do zawartości

filtr


quadzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozebrać i wyczyścić pod bierzącą wodą każdy wkład z osobna :idea:

Bardzo przepraszam ale wkłady nie myjemy pod bieżącą wodą ,a w wodzie odlanej z akwarium.

Myjąc pod bieżącą zabijamy bakterie które się namnożyły na tych wkładach.

Jednak nie zaprzeczam,bo i sam tak robię ,że raz na jakiś czas jest wskazane ,aby wypłukać w bieżącej ,letniej wodzie.Jednak trzymajmy się bardziej tego ,że nie powinno się tak robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie powinno! Słuszna uwaga, że "bieżąca woda" zabija bakterie bo jest chlorowana :) Woda za to nie musi być z akwarium - może być z wiadra :P Chodzi o to żeby nie była bezpośrednio z kranu, a odstana. Nie próbowałem, ale deszczówka chyba też się nada ;)

kolejny błąd woda musi być z akwarium ponieważ w niej znajdują się bakterie, które są potrzebne i filtra nigdy nie czyści się dokładnie też z tego samego powodu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL! Przecież bakterii nie wypłuczesz :P Najważniejsze ich nie wybić.

3 sytuacje:

1. Wkłady wypłukane w świeżej kranówce - bakterie zdziesiątkowane, czas dojrzewania filtra zmarnowany, równowaga biologiczna w akwarium zagrożona

2. Wkłady wypłukane w odstanej kranówce/wodzie pozbawionej substancji bakteriobójczych - wkłady są czyste, liczebność bakterii nie zachwiana, równowaga nie zagrożona

3. Wkłady wypłukane w wodzie z podmiany - wkłady dostatecznie dobrze wyczyszczone (do poziomu pożądanego), liczebność bakterii nie zachwiana, równowaga nie zagrożona, nie było konieczności dodatkowego przygotowywania się do czyszczenia filtra

 

I tyle jeśli chodzi o różnice w technikach czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy filtr jaki widziałem miał ogranicznik przepływu działający na zasadzie częściowego zatkania go. Jeszcze się nie spotkałem z urządzeniem gdzie pompa działałaby z różną prędkością :)

Zaworek trzeba by dobrać do wężyka, a ponieważ wężyk akwarystyczny to i zaworek też. Trzeba tylko dobrać odpowiedni wężyk w akwarystycznym, a zaworek się do niego raczej znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy dokładnie obejrzałam filtr jak go montowałam i jedyne co mi przychodzi do głowy i co kiedyś gdzieś widziałam na forum to jest taka rączka, na górze przy wejściu węży do góry filtra. I służy ona jak piszą w instrukcji: klamra zabezpieczająca do zablokowania elementu wlotowo-wylotowego. Jak oglądałam to "na sucho" to odbezpieczanie klamry powodowało stopniowe zamykanie zaworem kulkowym dziurek na węże. Teraz jak filtr pracuje boję się przy tym cokolwiek kombinować. Bo jeśli to faktycznie tylko zabezpieczenie, to mogę mieć małą powódź :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...