Skocz do zawartości

[200L] ogólne. Czekam na porady


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam akwarium 200L. Filtr kubełkowy Fluval 204 filtr wewnetrzny tetratec 800IN PLUS grzalka z termostatem 150W. Kupiłem już rybki: mieczyk,molinezja,bojownik,kirysek,glonojad i malutka żaba :) Mam zamiar jeszcze kupić neonki inessa tylko zastanawiam się ile sztuk :?: czekam na porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

welona oddaj i to jak najszybciej. jest to ryba zimnolubna w przeciwieństwie do reszty obsady. Z żabki też bym zrezygnowała, będzie gnębić Ci rybki...

 

kupiłeś też parke gupików- rybki te trzyma się w haremach- dwie samice jeden samiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozmnożą się, ale jedna samica nie wytrzyma adoracji samca. Dlatego na jednego samca powinny przypadać dwie samice. On ją po prostu zamęczy... Poza tym jeżeli już mowa o rozmnażaniu. Masz parkę rybek. Rozmnożą się. A później będą rozmnażać się między sobą. To prowadzi do prawdziwych schorzeń i wad genetycznych. Zadbaj o to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Co do kirysów to kup z 6 sztuk [najładniejsze: pandy albo pstre], ponieważ dno jest niezamieszkałe przez inne rybki twojej obsady :)

Welonów nie radzę mają całkiem INNY charakter od innych ryb i rosną DUŻE, miałem taki kłopot... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze masz strasznie nudno w tym zbiorniku:) sorry za szczerość powiem tak ja też zmieniam obsade w swoim akwa proponuje Ci

12x neon czerwony

6x kirysek

8x brznki sumatrzańskie (bardzo żywe i ruchliwe rybki potrafia się sobą zabawić)

1(samiec) 2(samiczki) kakadu lub 2xbarwniak czerwonobrzuchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8x brznki sumatrzańskie (bardzo żywe i ruchliwe rybki potrafia się sobą zabawić)

W żadnym wypadku brzanek !

Obgryzają innym rybom płetwy a te brzanki sumatrzańskie są najgorsze z nich.

Jego bojownik został by zabity przez brzanki.

 

Welon zły pomysł. Bardzo brudzi wodę. Jest zimno lubna. Często zdychają z niewiadomych przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...