Skocz do zawartości

Ślimaki


Rekomendowane odpowiedzi

Możesz zakupić Anatome Helena ,który się z nimi rozprawi. Jak wyglądają te ślimaki?? Pewnie zatoczki albo coś coś "plagowatego" jak one. Ślimaki te nie są szkodnikami, wręcz przeciwnie czyszczą akwarium (jedzą resztki pokarmu, opadłe, gnijące liście roślin, glony). Tylko problem w tym ,że bardzo szybko się rozmnażają i z czasem bardzo nie estetycznie to wygląda. Możesz też wrzucić kawałek ugotowanej marchwi, i co jakiś czas wyjmować ją razem ze ślimakami. Są też specjalne pułapki i trutki, ale tych drugich nie polecam stosować w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś słyszałem, że to sam wielki Amano opracował że potrzebna jest 1 helenka na 10 litrów. ;) podobno po to, żeby nie pełzały głodne...

 

Prawda jest tak, że na duża plagę lepiej wrzucić więcej, one dość leniwie wyjadają ślimaki, poza tym z głodu później nie zdechną, u mnie jedzą żarcie dla krewetek, dokładnie shrimp sticki ;) No i co by nie mówić, to bardzo ładne ślimaki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po 2 miesiącach sie pojawiły. Od wczoraj jest 4:1 dla mnie ;) czyli 4 wyrzuciłem 1 mi uciekł w rośliny i go nie znalazłem :D

 

Takie odławianie dużo Ci nie da. Zapewne masz już ich jajeczka, z których wylęgnie się kolejna kolonia. U mnie w akwarium jajeczkami zajmują się młode molinezje (ok 2cm). Założyłem niedawno też nowe akwarium. Po zakupie roślinek w pewnym sklepie, doliczyłem się także paru sztuk. Ale po wpuszczeniu p. kakadu i skalarów ślimaki zniknęły. Podejrzewam ,że zajęły się nimi właśnie kakadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mam wkoncu kupić molinezje, bocje czy helenke ?? mam akwa profil 60x30x30. już jest 8:1 :P

 

2-3 heleny. Młode molinezje zjedzą tylko jajka, ślimaka nie ruszą. Natomiast na bocję akwarium za małe. Wyławiasz je ręcznie?? Jeśli tak to lepszym rozwiązaniem byłoby wrzucenie do akwarium kawałek ugotowanej marchwi, i co jakiś czas wyciągać ją razem ze ślimakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 120 litrów. Zaraz po tym jak zobaczyłem parę malutkich ślimaczków kupiłem 2 helenki. Potem już nie wtrącałem sie w temat ślimaków - nawet jak jakiegoś widziałem nie wyjmowałem bo wiedziałem , że helenki się z nim rozprawią.

 

Po dwóch miesiącach slimaczków już nie było widać. Dwie helenki jak sie okazało stanowiły parę - po pewnym czasie pojawiły sie młode. Było tego okolo 40 sztuk - wiem bo wszystko odłowiłem (stopniowo w ciągu dwóch tygodni)

 

Została u mnie chyba tylko jedna młoda helenka.

 

Zrobiłem tak bo helenki zaczęły sie interesować krewetkami filtrujacymi (te są łatwym celem bo sie niczym nie przejmuja i stoją w miejscu). Podejrzewam nawet , że zamordowały mi jedną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie 10 helenek, ale najlepiej od kogoś z akwarium - u mnie ludzie sprzedają po 2-3zł, a w sklepie gość ma za 7zł, ale przy 10 proponował cenę 60zł za "komplet". Jak zaczną głodować to kupisz np. żarcie dla krewetek jak tu proponowano i będzie luz. Jak się zaczną rozmnażać to wystawisz ogłoszenie na forum, że sprzedasz młode po 2zł i za jakiś czas będziesz pewnie nawet do przodu.

Miałem nadzieję, że na moje pytanie odpowie Kamiloos84, ale najwidoczniej nie wie czemu 1szt/10L. Zwyczajnie ten user ma zasadę, że trzeba znać normy i tyle - podstawowa wiedza nie jest potrzebna. No cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...