Skocz do zawartości

Co i jak z Ramirezkami.


hidax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Forumowiczów.

 

W niedzielę zostałem nabywcą Pielęgniczek ramireza do mojego 60litrowego akwarium pływają w nim jeszcze 1+1 platka 1+1 gupik i 5 neonków.

Mam kilka pytań co do tych rybek a mianowicie:

1.Może komuś uda się rozpoznać płci ramirezek.

2.Próbuję je karmić ale nie podpływają do tafli wody po płatki, gdy próbowałem im dać granulki TetraWaferMix przepływały koło niej obojętnie, jak sądzicie przyzwyczają się i zaczną jeść.?

3.Wiem, że są to rybki terytorialne i widzę że jedna(większa) lekko przegania drugą(mniejszą) czasami przepłyną kawałek razem ale jakoś nie chcą się dobrać w parę. :zamieszany:

Wstawiam zdjęcia:

Jestem w 99% pewny że większa to samczyk ponieważ ma wydłużoną płetwę grzbietową, ma tą kropkę z boku z niebieską otoczką, ale ta mniejsza również ma taką kropkę. Dodam że ta mniejsza ma brzuszek niby czerwony ale ta czerwie to wygląda jakby miała łuski takie kropkowane na czerwony kolor.

 

hidax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to normalne że ta mniejsza jakoś mało pływa cały czas śiedzi na żwirku między roślinkami. :/

raczej powinna być ruchliwa...ale może trochę obawia się samca, który ją przegania...

u mnie jest podobna sytuacja....dokupiłam samca do samicy(ewidentnie ma czerwony brzuszek) i gania bidulkę po akwaium, nawet od jedzenia ją odgania i muszę kombinować :P obecnie również ukywa się od czasu do czasu w roślinkach, ale na żwirku nie siedzi...;/ obserwuj ją, możliwe że coś jej olega...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem o co kaman bo mi się wydaję że na 90% to są 2 samce i ten mniejszy może bać się większego...

A ty mówisz że wpuściłaś samiczkę do samca i ci samiec ja gania tak.?

Gdzieś czytałem że to dość częste zachowanie że one się dobierają w taki sposób w parę pogania pogania i mu przejdzie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mam znalazłem zdjęcie osobnika podobnego do mojego:

http://www.akwaswiat.net/attachment.php?aid=12772

Moja rybka ma taki sam ten "czerwony" brzuszek czyli mogę być pewny że mam samca i samicę.?

Tylko jakoś one do siebie nie pałają sympatią nie pływają razem ani nic, a w dodatku jak ta mniejsza podpłynie do szyby "chyba szyba to terytorium samca" to samiec ją odgania to normalne.?

Innych rybek nie odgania etc.

Czy może być tak że się nie dobiorą w parę.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mam znalazłem zdjęcie osobnika podobnego do mojego:

http://www.akwaswiat.net/attachment.php?aid=12772

Moja rybka ma taki sam ten "czerwony" brzuszek czyli mogę być pewny że mam samca i samicę.?

Tylko jakoś one do siebie nie pałają sympatią nie pływają razem ani nic, a w dodatku jak ta mniejsza podpłynie do szyby "chyba szyba to terytorium samca" to samiec ją odgania to normalne.?

Innych rybek nie odgania etc.

Czy może być tak że się nie dobiorą w parę.?

spokojnie...one razem nie pływają i to że samiec gania samicę po akwarium to normalnie....znajomy wyjaśnił mi, że u niego pływają razem tylko podczas tarła, więc ja się nie przejmuję :D

 

dla mnie ewidentnie to jest samica...moja wygląda bardzo podobnie...i też ma czerwonawy brzuszek...

zaglądnij na mój wątek mam tam zdjęcia i samicy i samca...bo to królowa i król mojego baniaka :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...