Skocz do zawartości

Pomocy!! akwarium na prezent


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Chciałabym mojemu ukochanemu Rybkowi sprezentować rybkę...lub kilka rybek..miałby to być prezent na walentynki, więc mam trochę czasu jeszcze na organizację wszystkiego...miałam kiedyś...baaardzo dawno temu gupiki i wydaje mi się że wiem o co cho...ale wolę poradzić się fachowców.Ze względu na to że póki co mieszkamy oddzielnie i Rybek ma niewielki pokój z ograniczoną ilością kontaktów mam następujące problemy

 

1) jakie akwarium wybrać żeby zajmowało jak najmniej miejsca i było komfortowe dla mieszkanki/mieszkańca...może kula?

 

2)czy istnieje możliwość prowadzenia akwarium bez pobierania energii elektrycznej? wiem że istnieją filtry/napowietrzacze i grzałki...itd. ale elektro ni ejest wskazane przy małej ilości kontaktów

 

3)Czy może istnieje tez jakaś rybka-rambo która tego(w/w) nie potrzebuje?

 

jaki może być orientacyjny koszt całości?

(sprawnie korzystam z allegro,a wiem że dzięki temu niekiedy bywa taniej :)

 

Pozdrawiam

i czekam na jak najdokładniejsze odpowiedzi

Olcia-Rybolcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybom w kulach psuje sie wzrok przez znieksztalcony obraz, wiec kule odradzam. Male akwarium, malo pradu? Kup 25l i do tego filtr jedynie (najlepiej z pokrywa,ktora ma wbudowana lampke). Do akwarium kup 1 bojownika i 6 neonow innesa (ogolnie dostepne w zoologicznych) na przyklad. Lub z 5 gupikow. Ewentualnie mozesz kupi 4 danio i 4 gupiki, albo jakos inaczej pomieszac. Standard to 4 gupiki, 3 krysy pstre (lub panda) i filtr do tego akwarium 25 litrow. No wybierz sobie jakas opcje. Tylko pamietaj ze to nie jest zabawka i trzeba dobrze o to dbac, bo moga byc choroby lub glony, lub inne jeszcze cuda niewidy, ktore sie zdazaja z uplywem czasu.

Koszt calosci? No nie wiem..Jakies 40zl akwarium, 30zl filtr i z 10-15 moze 20zl rybki.. Wez stówę! :D

 

Heheh, no chyba ze chcesz akwarium 15 litrow... To zaraz Ci koledzy doradza co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jeśli twoja rybka lubi , bądź zajmuje się akwartystyką to niech kupi sobie sam akwa jakie chce, a Ty zasponsoruj mu rybki.

NIE ROBI SIE TAKICH PREZENTóW !!!

Ryba to żywe stworzenie. Karmienie, parametry wody, podmiany, rośliny, osprzęt, choroby, narybek itd.

Zaproś go do kina albo do oceanarium w Gdyni. Albo po prostu na basen i do sauny.

Sorry, ale takie jest moje zdanie. To trochę tak, jak by ktoś kupił mi do mojego akwa świnkę morską.

 

Pozdrawiam serdecznie i proszę , nie gniewaj się za szczerość. pejot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest opcja 25L - z bojownikiem

 

akwarium 25L z pokrywą: w sklepie około 50-60 zł

żwirek- 2/3 woreczki około 2,5 za jeden- 7,50

podstawowy zestaw roślinek- 20 zł

termometr- 5zł

filtr wewnętrzny- około 30 zł

mata pod akwarium- 5 zł

w sumie jakieś 120-130 zł

możesz też kupić na allegro cały zestaw: http://allegro.pl/item531534799_nowe_akwarium_25l_prosty_wyposazenie_gratisy.html

za 108 zł.

 

Jednak należy pamiętać, że woda powinna być odstana jakieś dwa tygodnie, a światło w akwarium powinno świecić się 10-12h dziennie. Moim zdaniem akwarium dla kogoś kto się tym nie interesuje może być tylko problemem. Bo przecież trzeba się nim opiekować i dbać o nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie martwcie się, na szczęście akwarium nie jest prezentem który może okazać się mocno nie chciany...a właściwie to jakiś czas temu o tym rozmawialiśmy i jest bardzo bardzo chciany tylko poszedł w niepamięć i dlatego stanowi idealny pomysł na prezent

 

codo doświadczeń z Rybkami to mam jakieś samodzielnie, choć jak mówię bardzo niewielkie samodzielnie...ale moja siostra cioteczna miała akwarium...nawet jej sie gurami i skalary rozmnożyły...ja też mieszkałam tam kilkoma swoimi rybkami...miałam molinezję czarną, parę neonów i żałobniczki...ale wszystko to było dawno...wiem że wszystko mocno sie pozmieniało bo w zoologicznym Pani zaproponowała mi litry specyfików które powinnam dodać do wody żeby była ok...no i trochę się zmartwiłam...pytam o pomoc nie dlatego że jestem okrutnicą ale dlatego że widze iż nastąpił rozwój w akwarystyce od czasów gdy się nią "zajmowałam" ;) i nie chcę żeby w sklepie nawciskali mi niepotrzebnych błazeństw

 

zależy mi na rozpoczęciu życia z rybkami...nie chcę się rzucac na głęboką wodę i kupować ani drogich ryb ani osprzętu...wiem tylko że jak będziemy sie wprowadzac na swoje to na pewno będziemy chcieli zamieszkać tam z rybkami...a to dobry czas by przyswoić sobie jak się nimi zajmować

 

podobno bojowniki są rybkami-rambo...mieszkają w skrajnie studenckich warunkach w kubeczkach...skoro nie kula to może jakiś sześciokąt mały

w sklepie kobita mówiła coś o kamieniu bąbelkowym zamiast filtra/

 

ale w domku poszukałam i mam filtr!!!zrobiłam to niestety po napisaniu pierwszego posta: mam filtr na 30l akwarium aquael czy jakoś tak...czy mógłby funkcjonować w akwarium mniejszym? czy będzie robił wir?nie jest stary...mój brat jakieś 4-5 lat temu dostał od kolegi który wyjeżdżał jego stary sprzęt

 

PS:rozgałęźniki i przedłużacze to świetny pomysł ale już zastosowany...tylko że gdy w pokoju jest mała lodówka, laptop,głośniki, 2 lampki...i inne rzeczy których teraz nie jestem w stanie wymienić ...to naprawdę wolna wtyczka jest na wagę złota gdy chce się doładować komórkę :D

 

PS2:wielkie dzięki za chęć pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze bojowniki sa w kubkach to nie znaczy ze tak jest im dobrze :evil: W zoologicznych wielu tak je rozdzielaja bo by sie pozabijaly a do innych ryb ich nie wloza bo tez je pozabijają.

 

Pani ci proponowala wiele specyfikow zeby zarobic. Specyfiki sa uzywane tylko jezeli NAPRAWDE trzeba a nie jako rutyne na zmiany parametry wody. Sa tez inne sposoby na to nie uzywajac chemii, ktora rybom szkodzi.

 

Ja radze podpolity zbiornik z czterema scianami. Mozesz kupic jakis mniejszy dla bojownika,jak juz tak bardzo chcesz, no ale pomysl..Jak bys sie czula gdybys lubila biegac a by cie zamkneli w pokoju 2x3 metry...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest opcja 25L - z bojownikiem

 

akwarium 25L z pokrywą: w sklepie około 50-60 zł

żwirek- 2/3 woreczki około 2,5 za jeden- 7,50

podstawowy zestaw roślinek- 20 zł

termometr- 5zł

filtr wewnętrzny- około 30 zł

mata pod akwarium- 5 zł

w sumie jakieś 120-130 zł

możesz też kupić na allegro cały zestaw: http://allegro.pl/item531534799_nowe_akwarium_25l_prosty_wyposazenie_gratisy.html

za 108 zł.

 

Jednak należy pamiętać, że woda powinna być odstana jakieś dwa tygodnie, a światło w akwarium powinno świecić się 10-12h dziennie. Moim zdaniem akwarium dla kogoś kto się tym nie interesuje może być tylko problemem. Bo przecież trzeba się nim opiekować i dbać o nie...

Woda nie musi byc odstana bo te ryby ktore trzymamy w akwariach juz trudno nazwac tropikalnymi z tego wzgledu ze kilkaset pokolen romnazaja sie i wychowuja w innych warunkach niz naturalne. A kto powiedzial ze swiatlo musis swiecic 12 godzin? A co z naturalnymi warunkami? kat padania promieni slonecznych sie zmienia w ciagu dnia i tak samo zmienia sie przenikalnos tych promieni w wodzie.u mnie np 8 godzin zupelnie wystarcza dla rozwoju roslin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy pamiętać, że woda powinna być odstana jakieś dwa tygodnie

eee no bez przesady... ja leję wodę rano jednego dnia, drugiego na wieczór wprowadzam rybki, jeszcze nigdy nie zaszkodzilo im to. A parametry są ok.

 

ja nie wnikam w to, kto jak przygotowuje wode do akwarium. Moim zdaniem przed rozpoczęciem hodowli rybek, woda powinna dojrzeć. Przy podmianach możecie sobie używać nawet zwykłej kranówki, ale pierwsza woda powinna być odstana, żeby ułatwić akwarium start (wiadomo że początkowo woda mętnieje, robi się biała następuje wysyp glonów itd) Lepiej dmuchać na zimne, niż później zakładać tematy w dziale "choroby". To że u Ciebie nic się nie dzieje, to nie znaczy że u innych nie będzie problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...