Skocz do zawartości

[630l.] Tropheusy


pyrkosz61
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium robione pod zamówienie 180 x80lewy bok 60 prawy bok i 50 cm. wysokie.

Funkcjonuje już półtora roku.

oświetlenie- 2x20W T5 a od nie dawna doszło dodatkowe oświetlenie LED.

ogrzewanie - dwie grzałki 200 i 300W podłączone pod termoregulator.

filtracja- dwa kubełki Caskade1500 i Tetra1200 jako biologiczny, wewnętrzny jakaś tam głowica made in Chiny.

Na początku pływało 12szt. Ikoli i 14 szt. Chipimbi , na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie ich policzyć.

Podmiana wody co 7-14 dni 150l. kranówka z dodatkiem sody i soli firmy Sera.

Najpierw może pokażę jak się wszystko zaczynało.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Akwarium już zalane.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się już Tutaj nie udzielam ale Tło wygląda bardzo fajnie . Świetna robota . I tak jak już napisał poprzednik jedyne co to ten niebeski tam psuje efekt -zmień na coś ciemniejszego jeśli to nie będzie tobie przeszkadzało :)

 

universal Metr sześcienny wody( 1000l ) kosztuje 3zł z groszami więc bez przesady . Jak podmieniałem wodę w swoim to na strzała szło Ponad 200l w tej chwili woda kapie do akwarium 24h/d

Większy koszt to prąd :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tyczy niebieskiego tła , to uwierzcie mi że to najlepsza opcja. Zdjęcie może tego nie oddaje ale na żywo wygląda to całkiem inaczej.

universal Metr sześcienny wody( 1000l ) kosztuje 3zł z groszami więc bez przesady . Jak podmieniałem wodę w swoim to na strzała szło Ponad 200l w tej chwili woda kapie do akwarium 24h/d

Większy koszt to prąd :(

Z tą wodą to różnie wygląda , bo u nas metr wody liczony jest ze ściekami i kosztuje coś około 8zł. Jednak woda to najmniejszy problem gorzej wygląda opłata za prąd :o

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o ściekach nie pomyślałem bo nie płacę ( mam oczyszczalnie )

A co do prądu to fakt w pierwszym roku miałem dopłaty do prognozowanych opłat 700 i 600zł dlatego poszukałem ekonomicznych rozwiązań i w tej chwili koszt prądu na Akwarium za miesiąc to ok. 14 zł . Jak wprowadzę w życie projekt który mam już gotowy to koszt utrzymania spadnie do ok 7-8 zł

 

Z tym tłem wierzę na słowo . Zdaję sobie sprawę ze zdjęcia nie oddają tego co w realu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę koledze tu śmiecił moimi wywodami .To jego temat nie mój a więc jeśli jesteś zainteresowana zapraszam na inne fora gdzie wszytko jest dokładnie opisane co i jak . Niestety rozwiązania jakie stosuję nie nadają się do wszystkich zbiorników :( No i nie ukrywam Z roślin trzeba praktycznie zrezygnować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym tłem wierzę na słowo . Zdaję sobie sprawę ze zdjęcia nie oddają tego co w realu :(

Przy słabym oświetleniu jakie jest w baniaku żeby zrobić dobre zdjęcie , to trzeba mieć dobry sprzęt no i jakąś tam wiedzę o fotografowaniu. Ja z jednym i drugim jestem na bakier. :lol:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...