Skocz do zawartości

Pomoc w doborze obasdy- 112l


Fdk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako, że jest to mój pierwszy post.

Przechodząc do rzeczy powracam do przygody z akwarystyką po długiej przerwie i chciałbym uniknąć błędów przeszłości. Zdecydowałem się na początek na 112 litrowe akwarium, nie chciałbym robić krzywdy rybkom więc chciałbym uniknąć przerybienia, dobrania złych gatunków i tego typu rzeczy. Co do moich preferencji to podam ryby, które mi się podobają, a was prosiłbym o wskazanie, które mogą ze sobą przebywać, ile sztuk danego gatunku, które całkowicie wykluczyć. Jeżeli ktoś ma też jakąś dobrą propozycję z ryb z spoza listy to również chętnie ją rozpatrzę. Jeszcze jedna rzecz, wolałbym mniejszą liczbę ryb ale bardziej okazałych niż stadko jakiś maluchów. Prosiłbym o inne propozycje niż standardowe: neonki, kiryski, otoski harem bojwnika.

Lista Ryb:

-Barwniak Szmaragdowy/Czerwonobrzuchy/Diamentowy

-Labeo Bicolor

-Pielęgnica Meeka

-Pielęgniczka Ramireza/Kakadu/Ramireza Weloniasta

-Prętnik Karłowaty

-Pyszczaki

-Żółtaczek Indyjski

 

Mógłbym rozważyć nawet akwarium jednogatunkowe dla jednego z tych gatunków, chociaż wolałbym połączyć 2 gatunki wyżej wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółtaczki indyjskie to prawidłowego wzrostu potrzebują słonawej wody.

E tam ;). Ja miałam Żółtaczki z jednego sklepu w którym zamawiało się młode ze słodkiej wody lub ze słonej. Nigdy nie zasalałam im wody i żyły, były duże i ładnie wybarwione. Dwie uwagi:

1. Rybka o silnym instynkcie terytorialnym i jeśli się na nie zdecydujesz to tylko Zbrojnikowi się upiecze ;). Reszta będzie rozstawiona po katach.

2. Ikra w słodkiej wodzie zazwyczaj pleśnieje więc jeśli chcesz doczekać się młodych to szukaj Żółtaczków ze słonej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...