Skocz do zawartości

Co sądzicie o moich parametrach wody?


Bas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

NO3 spore powinno być do 30

NO2 bardzo wysokie jego poziom powinien wynosić 0

Co do Ph to w zależności jakie ryby hodujesz.

Cl za wysokie nie powinno go być w wodzie bo jest zabójczy dla ryb.

 

edit:

 

W akwarium wielogatunkowym ph optymalne to 6,5 do 7,5

Co do testów paskowym to mogą przekłamywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wkładów to w kubełku mam ceramikę i bio bale eheima substrat- nie myty od maja.

Wewnętrzny ma tylko gąbkę i myje go co dwa tygodnie(we wodzie z akwa) ponieważ po tygodniu się nie zapycha .

Podmieniam co tydzień odstałą wodę ( odstawiam 3 dni wcześniej) około 30l.

Baniak ma rok.

Jednak muszę odmulać przy każdej podmiance,ale i tak przy przedniej szybie bo dalej rośnie zielsko.

Dziś podmieniam 30l i odmulam dno,jutro zrobię testy i napiszę co i jak.

Mnie również zaskoczyło to no3 i no2,może testy przekłamują,rybki mają się dobrze,nie pływają przy powierzchni,normalnie jedzą,normalnie również pływają i się zachowują ,nie zauważyłem żeby jakoś szybciej oddychały niż zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja obsada to :

-dobrana parka skalarów

-Tęczanka niebieska 4szt

-Gurami dwuplamisty 1+2

-kiryśnik 2szt

-meeka x2szt

-kiryski julii 6szt

-zbrojnik niebieski 6szt - 4szt jeszcze małe (własny chów)

29 ryb w 112L :/ - masz odpowiedź. Zmniejsz obsadę, przestań z tak częstym odmulaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja obsada to :

-dobrana parka skalarów 2szt.

-Tęczanka niebieska 4szt

-Gurami dwuplamisty 1+2

-kiryśnik 2szt

-meeka x2szt

-kiryski julii 6szt

-zbrojnik niebieski 6szt - 4szt jeszcze małe (własny chów)

25 ryb w 112l

Szkołę skończyłem dawno, jak bym nie liczył to 29szt. :)

w tym 14 to ekipa sprzątająca.

Co to znaczy?, nie słyszałem o rybach jedzących odchody nie wydalając niczego :P

Zmniejsz obsadę, weź pod uwagę to, że w swoim akwarium masz mniej niż 112L wody.

Jak obliczyć ile możesz mieć ryb : przy 2 do 5 cm długości ryby w akwarium 1,5 litra na każdy centymetr, przy długości 5 do 9 cm długości ryby w akwarium na każdy cm powinny przypadać 2 litry wody, przy długości 9 do 13 cm na każdy cm powinny przypadać 3 litry wody, a w przypadku ryb większych o długości ponad 14 cm - 4 litry wody na każdy centymetr ciała ryby."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że na pewno umiesz liczyć ;) ale według mnie mam 25 rybek, myślę, że zbrojniki liczysz dwa razy,mam ich ogólnie 6szt w tym 4 małe.

4 małe policzyłem dodatkowo :)
Domyśliłem się.A co do obsady to nie którzy w 112l mają więcej rybek- typu neonki, razbory a parametry maja ok.

 

Dobra, to nie temat o obsadach ;)

A w/w parametry są ok ;)

Zobaczymy jak długo się tak utrzyma.Jak tylko skończą mi się testy paskowe to pomyślę nad kupnem kropelkowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...