Skocz do zawartości

Da się połączyć Afrykę z Ameryką ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Po wieeeelu latach, w końcu mogę pobawić się w akwaria.

Dawno temu wymarzyłem sobie zestaw, który miał pływać, kiedy w końcu zrobię to swoje akwarium. Teraz, kiedy już jest blisko okazuje się, że moja obsada nie ma prawa bytu. Ale czy napewno ?? Z tym pytaniem zwracam się do was.

Akwarium 160 litrów, planowane ryby: Para barwniaków czerwonobrzuchych

2+1 Auratus, 2+1 Pielęgnice Zebry, para Akar Pomarańczowopłetwych lub/i błękitnych, ze dwa Duchy i coś do mycia szyb ;)

Jak widać jest Malawi, jest Afryka Zachodnia, jest Ameryka Środkowa i Południowa...

Wyjdzie coś z tego ??

 

--

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

Jeśli chodzi o Ducha to IMO wyciągnięcie go se sklepu zoologicznego już jest dla niego radością. Jeśli moje 160 jest za male to co taki Duch myśli sobie siedząc w 40-50 litrach w sklepie ?? ;)

Obsada rzeczywiście wygląda na przypadkową, ale jak wiecie z poprzedniego posta - taka nie jest. Z tabelki, którą sobie zrobiłem wynika, że ryby są podobnej wielkości, wszystkim pasuje zakres temperatur, a dyskomfort może być odczuwalnyz powodu wody. Tą jednak da się zrobić z takimi parametrami, żeby mieściła się na krawędzi gatunku.

 

Nie to mnie jednak martwi. Najbardziej zastanawia mnie temperament w/w ryb. Czy nie okaże się, że właśnie np. zebra lub auratus zdominują całe akwarium ??

 

--

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Brevis14 :) , nie ma pożaru.

Nie chcę tłoku, planuję max 14-16 rybek, tych, które opisałem jest 14 z glonojadami.

Każda z ryb jest niepowtarzalna i najchętniej nic bym nie zmieniał. Akary nie da się niczym zastąpić, podobnie Ducha. Ewentualnie Zebrę pielęgnicę można podmienić na Zebrę pyszczaka, ale to też z bólem... :(

 

--

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...