Skocz do zawartości

obsada 160 litrowego zbiornika


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

 

Chciałbym sie dowiedzieć od was co myślicie o mojej koncepcji co do obsady.

 

Moja koncepcja obsady zbiornika:

skalary

mieczyki hellera

molinezje

gupiki

neonki innesa

glonojady

bojownik

 

Mniej więcej takie chciałbym mieć rybki w swoim akwarium tylko nie wiem jeszcze w jakich ilościach by były poszczególne rybki więc jak coś to poradźcie jakie rybki w jakiej ilości i jeśli według was jest coś nie tak to poprawcie tzn. czy te wszystkie rybki mogą być razem i czy im wszystkim odpowiada taka wielkość akwarium.

 

Z góry dzięki za swoje opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glonojad to glonajad np malajski. A zbrojnik to zbrojnik np niebieski. Jak wiadomo zbrojniki nie jedzą glonów, a glonojad malajski tak.

 

to jest fragment opisu ze strony http://www.holendry.republika.pl/ryby/g ... amski.html

 

 

Glonojad malajski posiada okrągłą "przyssawkę" którą zeskrobuje glony z szyb i kamieni.

Potrafi zeskrobać zielone glony punktowe .

Z punktu widzenia akwariów roślinnych nie jest to ryba oddająca wielkie usługi w oczyszczaniu akwariów z glonów gdyż glony punktowe łatwo jest usunąć z szyby np. kartą kredytową, zwłaszcza że glonojady malajskie robią to dosyć "niedbale" i raczej służą ozdobie akwarium a nie walce z glonami.

Ponadto, dorosłe glonojady są za duże aby mogły czyścić z glonów liście mniejszych roślin. Do tego celu lepiej nadają się zbrojniki z rodzaju Otocinclus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...