Skocz do zawartości

pomocy w doborze filtra


przemo200L
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. planuje kupic filtr zewnetrzny kanistrowy chyba firmy eheim. chodzi mi o to zeby woda w akwarium była krystalicznie czysta i ogólnie zeby wszystko było ok. mam akwarium 200 L ryby w nim to żyworodki ,molinezje mieczyki. kwota jaką chciałbym wydac to max 600 zł. tak sobie mysle ze pewnie lepiej kupic filtr mocniejszy niz taki dopasowany i pewnie znaczenie ma pobór energi.nie chce kupowac firmy aquael poniewaz nie mam z nia dobrych doswiadczen.i co myslicie o eheim profesional 2228? to moj pierwszy temat , jestem tu nowy. pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników i bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci,że miałem sporo filtrów.Z zewnętrznych najlepiej mi się spisywał Tetra ex-1200.

700 tez z Tetry był dobry ale słabszy.Do pozostałych miałem zawsze uwagi.Stosowanie filtra jest jednak zależne od wielu rzeczy dlatego wielu będzie miało różne zdania.Dlatego ja bym go nie zachwalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eheim to znakomity wybór jak masz [200l] to szukaj czegoś z co najmniej 800l/h lub więcej , im więcej tym lepiej , co do poboru prądu to spokojnie większość filtrów pracuje na 12v silniczkach sprawdź w sklepie na opakowaniu moj ma akurat w/w wspomniane zużycie.

 

sam mam JBL 250 cristal , spisuje sie dobrze 7 na 10 , po za tym ze dwa lata temu poszła mi uszczelka pod główna głowicą , a ze mieszkam w UK u tutaj takich filtrów praktycznie nie ma bardzo ciężko było mi kupić ową uszczelkę.

zanim wiec zdecydujesz się na jakiś sprzęt sprawdź dostępność części zamiennym i przy okazji ceny, tak na wszelki wypadek, z reguły takie filtry sa bez awaryjne , ale sprawdź tez ceny wymiany wkładów , węgli itd.

 

dodam tylko ze mam swój filtr chyba juz 6 lat i jak na razie zanotował on jedna wpadkę czyli całkiem niezłe.

 

Eheim to dobry wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...