Skocz do zawartości

[50,4L] Brzankarium-dwa światy -ziemia kwiatowa.Akt.str23.


Bas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak są złe świetlówki to też, ja miałem żle dobraną tem.barwienia i masowo mi narastały.

Zwalczyłem je, czyszcząc liście i wszystko co nimi porosło, zaciemniłem akwa do około 5dni i robiłem małe, ale częste podmianki wody i znikły same,a i otoski też kupiłem one się tym żywią.

Myślisz, że to ospa?Kiedyś podnosząc temperaturę wyleczyłem bocje z ospy bez dawania leku.

Nie masz wahania temperatury, brzany tego nie lubią.

Mam belkę hagen'a i może być zapalona jedna świetlówka, co do twojej to nie wiem- załóż temat w dziale ogrzewanie i oświetlenie na pewno ktoś pomoże.

 

Dziś byłem na małych zakupach, trochę roślin dosadziłem, doszedł korzonek.

Do stada dołączyły również 4szt młodych tygrysków - powiększyły watahę.

Jak wgram filmik to wstawię dzisiejszą walkę samców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ładnie,ale nadal brakuje mi trawniczka ;D.Uważaj,żeby ta wataha cię nie zaatakowała ;D

 

Wiem- moje grzechy główne : ciemne podłoże i trawniczek :D

Butli nie posiadam, tylko czy jakikolwiek trawnik będzie chciał na bimbrze wegetować :cry:

Żebyś wiedział, że już mnie po łapach podszczypują jak coś im grzebię.

 

Fotki po dzisiejszej walce samców o dominację w stadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że to ospa?Kiedyś podnosząc temperaturę wyleczyłem bocje z ospy bez dawania leku.

Nie masz wahania temperatury, brzany tego nie lubią.

 

No wlaśnie mysle że to ospa...chyba ze jakas inna choroba rybia daje biale kropeczki na ciele ryby ale te u mnie te kropeczki wygladaja jak na tych fotkach tyle ze nie az tak duzo :

http://www.superakwarium.pl/ospa-rybia- ... id638.html

 

Leczenie leczeniem...a czy żeby przeciwdziałać jakimis chorobami czy wirusami czy glonami nie wystarczy zastosować sterylizatora UV??

 

Inna sprawa to CO2 ja swój sprzet mam taki :

http://www.ebay.co.uk/itm/220885174818? ... 1497.l2649

http://www.ebay.co.uk/itm/190571728971? ... 1497.l2649

i jeszcze zaworek precyzyjny i weżyk ale to przyniosłem z pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ja mam lapme UV i ani glonu czy też chorób nie widać. :)

Jestem z niej bardzo zadowolony, chodź trochę mnie kosztowała.

Właśnie chodzi oto ze ja sie nie licze z kosztami jakie wydam na akwa licze sie ze zdrowymi rybami zeby zyly jak najdluzej...

I tak mialem wymienic filtr na zewnetrzny wiec chyba niedlugo po swietach kupie sobie taki :

http://www.allpondsolutions.co.uk/aquar ... 9w-uv.html

 

Bardzo fajny filterek (koles ma) tyle ze bez lampy UV. Mysle ze wystarczy do 125L :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Drobniczek pomieszał moje akwa z koperbart.

W moim rybki jak na razie nie chorują.

Co do CO2 to oprócz bimberku podaje eazycarbo.

 

Pytanie do kolegi SkanDaL a na ile Ci to CO2 wystarcza?

 

Do kolegi Drobniczek - czy lampa UV nie niszczy również pożytecznych bakterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi Drobniczek - czy lampa UV nie niszczy również pożytecznych bakterii?

No tak lekka pomyłka odnośnie zestawu filtr plus lampa UV,

Odnośnie lampy są różne zdania na jej temat jedni mówią, że wraz z niszczeniem złych bakterii, niszczą też bakterie nitryfikacyjne. Patrząc u mnie, a lampę mam już hmm 1 rok ( na początku miałem Malawi, teraz roślinki) nie zauważyłem aby coś złego z wodą się działo. Filtr zewnętrzny czyszczony raz na ok. 3-5 miesięcy. Rośliny rośną dobrze, chodź nie jest taki efekt jak po CO2.

Wodę podmieniam ok 30% raz na 1-1,5 tyg. Plus odżywka do roślin Nutrifin Plant Gro 15ml przy podmianie H2O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mała aktualka.

Dziś moje brzankarium kończy rok - najstarsze brzany plus 5szt młodzieży.

Dziś również do zbiorniczka dołączyły 3szt. zbrojnika złotego z niebieskimi oczyma (podejrzewam, że to odmiana L144).

Ostateczna decyzja co do podłoża to co najmniej do lata będzie bez zmian ( w zoologu dowiedziałem się,że każdy bazalt trochę zatwardza wodę- dlatego na razie wstrzymuję się z tym podłożem).

Ostateczna decyzja co do trawnika to po paru porażkach z glossostigmą postanowiłem, że zrobię go z sagittarii.Mam już parę krzaczków od paru miesięcy i mało rosną- (wegetują bez C02) ale są zieloniutkie.

Nawożenie :

Bimbrownia, eazyCarbo, proFito, kalium-potassium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze pisząc to funkcję czyszczącą tylnej szyby do, której mam ograniczony dostęp(widać,że mają tam co pojeść bo na niej najwięcej buszują) i funkcję podrośnięcia i powędrowania do większego baniaka.

W brzankarium mam je na oku i mogę je poobserwować a w 200l pewnie widywałbym je rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...