Skocz do zawartości

Aqua Szut Turbo 550 - jaki wkład?


czanin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zakupiłem powyższy filtr i umieściłem go w akwarium 63l. W związku z tym, że jest on dość spory musiałem troszkę przeorganizować akwarium i dość mocno zmętniłem wodę. Pytanie brzmi jaki wkład zastosować? Czy ten, który był standardowo w pudełku czyli pojemnik z watą, czy też może gąbkę? Co lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie wprowadzić korektę do tego co napisał kolega errykz, wata na dnie kubka to nie najlepszy pomysł ze względu na konieczność wyciągania ceramiki przy czyszczeniu, a jako że wata zapycha się momentalnie to kupa dodatkowej roboty.

mam ten sam filtr, ale jego celem jest głownie filtracja mechaniczna i mieszanie wody wiec zastosowałem drobno porowatą gąbkę, ale muszę ja czyścić przynajmniej raz na tydz.

Jeżeli to twój jedyny filtr na dno daj cieniutka warstwę grubo porowatej gąbki, resztę kubka precyzyjnie wypchaj ceramiką, a na wierzch jakiś drobniejszy materiał filtracyjny. Tym nie mniej ten koszyczek jest bardzo mały więc złoże jest niezbyt okazałe, a filtr ma dużą wydajność, więc o ile mechanicznie będziesz miał fajnie doczyszczoną wodę (jeśli będziesz płukał media), to jeśli chodzi o filtracje biologiczna to raczej będzie mizeria.

Jak mówi stare powiedzenie od samego mieszanie herbata nie będzie słodsza.

NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE: na Turbo drobna gąbka, możliwie duża + dołożenie drugiego filtra do filtracji biologicznej z samą ceramiką - z powodzeniem może być tani chińczyk np HBL - 301

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o gąbce a co do ceramiki to po co kupować drugi filtr jeśli można dokupić drugi kosz

Tak się składa że mam ten sam filtr i do fabrycznego kosza nie da się bezpośrednio domontować drugiego potrzebne są dodatkowe kolanka rozgałęźniki itp. Zważ na pojemność zbiornika, taka instalacja w tak małym baniaku będzie karykaturą samej siebie.

Jeżeli koniecznie nie chcemy dokładać drugiego filtra to gąbka drobno porowata będzie optimum, bez dwóch zdań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...