Skocz do zawartości

Kaskada HBL-501 ?


Guliwer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja posiadam HBL- 301 w akwa 25l i jest to super sprawa.

kupiłem w trzmielu za 18zł, (chyba najbardziej profesjonalny sklep we WROCŁAWIU), niby chińczyk ale jest naprawdę dobry

cichy, estetycznie wykonany, wydajny, mimo że mały oprócz fabrycznej gąbki upchnąłem tam jeszcze sporo ceramiki, skimmer fajnie działa.

mimo że staram się być lokalnym patriotą to moim zdaniem nie ma sensu wydawać 3 razy więcej na kaskady aquaela czy aquaszuta już nie mówiąc o wynalazkach niemieckich producentów np tetry itp

jedynym przewagą polskich filtrów jest to, że można kupić do nich wirniki w ramach części zamiennych, a wirnik wytrzymuje ok 1-2 lata, później robi się głośny albo w ogóle przestaje się kręcić, ale przy tej cenie filtra nie ma to chyba znaczenia.

pamiętaj żeby kupić od sprzedawcy który daje gwarancję i paragon, bo nie zawsze to jest takie oczywiste (wiem co mówię pracuję w handlu :lol: )

POLECAM W 100%; kupuj i się nie zastanawiaj na bank będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w sypialni 2 zbiorniki w tym 1 ze wspomnianą kaskadą, jest cichutka :) Bardziej słychać wodę płynącą z filtra niż pracę wirnika.

Podzielam opinie kolegi. kaskady z reguły są ciche (do póki wirnik jest w dobrej formie i do filtra nie dostaje się powietrze) niezależnie od wielkości IMHO nie ma obaw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to shit :D

 

 

zakup chinskiego sprzętu = prawie jak "totolotek" xD

Z tym się zgadzam .

Z doświadczenia wiem iż mogą być różni importerzy tego samego produktu a chińczyk oferuje go w kilku wariantach $.

Więc na oko wszystko to to samo a jednak jest różnica ;)

Teraz tylko się borykam między serią 5.. a 7.. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem iż mogą być różni importerzy tego samego produktu a chińczyk oferuje go w kilku wariantach $.

Więc na oko wszystko to to samo a jednak jest różnica ;)

Teraz tylko się borykam między serią 5.. a 7.. :?:

W tym co napisałeś jest sporo prawdy, otóż jak już wcześniej gdzieś pisałem mam do czynienia z importem z dalekiego wschodu i dokładnie wiem jak to tam wygląda.

Mianowicie nie istnieje tam praktycznie coś takiego jak prawo patentowe czy autorskie, 10 filtrów, z 10 różnych sklepów może mieć 10 producentów - wszyscy tam rżną na żywca kopie i się niczym nie przejmują, mało tego nikt nie ma im tego specjalnie za złe.

Jak więc poznać taki, który jest coś warty??? Uniwersalnego "pacaneum" nie ma i oczywiście, jest jeszcze coś takiego jak czynnik losowy (nawet maybachy się psują). Wracając do tematu pozwólcie, że coś wam wyjaśnię NA PRZYKŁADZIE, UWAGA BĘDZIE DŁUGO, :D

Importując kontener filtrów, czy tam czegokolwiek, z chin nie mamy czegoś takiego co się fachowo nazywa dostawca reklamacyjny. czyli wszystkie które padną musimy wymienić klientom na swój koszt bo żaden yan dzing li z chin kasy za wadliwe sztuki nam nie zwróci, inaczej niż w przypadku producentów krajowych, którzy na własny koszt serwisują uszkodzone sztuki.

Do czego zmierzam, omijajmy wszystkich handlarzy, którzy deklarują: "gwarancję rozruchowa; 3 mies; 12 mies, selektywną itp.", i kupujmy tylko od tych, którzy dają pełną 24 mies gwarancję i dowód zakupu, w takim przypadku mamy większe szanse na towar wyższej jakości, a nawet jak trafi nam się bubel to mamy 2 lata względnego spokoju. choć funkcjonowanie bez filtra w czasie rozpatrywania reklamacji może być trudne. Ale są sprzedawcy, którzy bez problemu w expresowym tempie wymieniają sztuka za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z doświadczenia wiem iż mogą być różni importerzy tego samego produktu a chińczyk oferuje go w kilku wariantach $.

Więc na oko wszystko to to samo a jednak jest różnica ;)

Teraz tylko się borykam między serią 5.. a 7.. :?:

W tym co napisałeś jest sporo prawdy, otóż jak już wcześniej gdzieś pisałem mam do czynienia z importem z dalekiego wschodu i dokładnie wiem jak to tam wygląda.

Mianowicie nie istnieje tam praktycznie coś takiego jak prawo patentowe czy autorskie, 10 filtrów, z 10 różnych sklepów może mieć 10 producentów - wszyscy tam rżną na żywca kopie i się niczym nie przejmują, mało tego nikt nie ma im tego specjalnie za złe.

Jak więc poznać taki, który jest coś warty??? Uniwersalnego "pacaneum" nie ma i oczywiście, jest jeszcze coś takiego jak czynnik losowy (nawet maybachy się psują). Wracając do tematu pozwólcie, że coś wam wyjaśnię NA PRZYKŁADZIE, UWAGA BĘDZIE DŁUGO, :D

Importując kontener filtrów, czy tam czegokolwiek, z chin nie mamy czegoś takiego co się fachowo nazywa dostawca reklamacyjny. czyli wszystkie które padną musimy wymienić klientom na swój koszt bo żaden yan dzing li z chin kasy za wadliwe sztuki nam nie zwróci, inaczej niż w przypadku producentów krajowych, którzy na własny koszt serwisują uszkodzone sztuki.

Do czego zmierzam, omijajmy wszystkich handlarzy, którzy deklarują: "gwarancję rozruchowa; 3 mies; 12 mies, selektywną itp.", i kupujmy tylko od tych, którzy dają pełną 24 mies gwarancję i dowód zakupu, w takim przypadku mamy większe szanse na towar wyższej jakości, a nawet jak trafi nam się bubel to mamy 2 lata względnego spokoju. choć funkcjonowanie bez filtra w czasie rozpatrywania reklamacji może być trudne. Ale są sprzedawcy, którzy bez problemu w expresowym tempie wymieniają sztuka za sztukę.

A ja krócej. Po co kupować rzecz, która może działać dobrze, działać źle lub wcale?

Ktoś powiedział, że biednych ludzi nie stać na kupowanie tanich rzeczy. I tej zasady się trzymam. Wolę trochę dłużej oszczędzać i mieć rzecz, która posłuży mi latami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

theng - nigdy nie jesteś pewien co ci wciskają handlowcy ! ( np. ja 8-) )

Chyba że siedzisz po uszy w temacie .

Marka nie zawsze wiąże się z jakością.

A ta gwarancja 24 mieś tyczy się wszystkich produktów.

Zbierajcie paragony i nie dajcie się robić w wała !

Na każdy towar istnieje gwarancja !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś powiedział, że biednych ludzi nie stać na kupowanie tanich rzeczy. I tej zasady się trzymam. Wolę trochę dłużej oszczędzać i mieć rzecz, która posłuży mi latami.

Właśnie w tym rzecz, że ilu ludzi, tyle opinii i w każdej jest trochę prawdy, mimo wszystko IMO ceny wyrobów niby markowych są zdecydowanie wygórowane. Niejednokrotnie zdarza się, że kupiony przez nas drogi sprzęt podobno made i EU jest tak naprawdę assembled in EU from parts made in china. Na co niestety składa się wieloetapowy wzrost ceny od producenta aż po marżę detaliczną. Tym nie mniej swojej opinii nie opieram na jakiejś swojej wydumce, a na informacjach z firmy, która miedzy innymi te chińczyki importuje, a wniosek jest jednoznaczny ilość reklamacji na nonamy, aquaele, aquaszuty, tetry etc jest porównywalna. Krótko mówiąc: nie ma żadnych prawd objawionych poza tą że: płacąc 10 razy więcej za tetrę nie dostaniemy 10 razy lepszej jakości i 10 razy mniejszego ryzyka awarii. ot co.

Oczywiście nie myślcie, że jestem jakimś walniętym ekstremistą walczącym z zakłamanymi krwiożerczymi koncernami :lol: odnoszę sie tylko do teamtu w myśl maksymy mojego dawnego kolegi z akademika: "każdy lubi to co woli" :D, jak ktoś się lepiej będzie czuł decydując na produkt znanego producenta, proszę bardzo czemu nie, ale nie można też odmówić racji osobom decydującym się na poczciwe chińczyki, bo również taka decyzja nie jest pozbawiona sensu.

 

 

edit1:

Wiesz doskonale znam prawo konsumenckie, tylko że niektórzy wychodzą z resztą, z słusznego założenia że za 30zł mało kto będzie biegł do PIH czy RPK. Ja bym też nie poszedł mimo, że znam prawa mi przysługujące jako konsumentowi, bo uważam, że w czasie, który bym na to stracił mogę zarobić wiele więcej, albo poświęcić go na coś przyjemnego. :)

 

EDIT 2

 

Minęło już ok 2 lata. Kaskadka made in china dalej hula. Póki co nie ma żadnych oznak zużycia (jest bezgłośna, wydajność się utrzymuje, jest szczelna, plastiki nie zrobiły się kruche)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...