Skocz do zawartości

[30L] Krewetkarium


Szymon0132
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po kilku tygodniach czytania o krewetkariach postanowiłem założyć własne. Mówię od razu, że mam 13 lat i "nie stać" mnie na kupienie od razu dużo roślinek i każde pieniądze, które dostane przeznaczam na roślinki do akwarium.

Akwarium zalane 16.XI.2010

 

Wymiary: (profilowane)

:arrow: Długość: 40,5 cm

:arrow: Wysokość: 25 cm

:arrow: Szerokość: 22 cm

 

Filtr:

:arrow: Znalazłem jakiś stary w domu. AQUAEL FAN-mini

 

Grzałka:

:arrow:AQUAEL AQM 100

 

Podłoże:

:arrow: Żwirek akwarystyczny, zmienię na czarny bazalt!

 

CO2:

:arrow: Wkrótce bimborwnia, gdy dokupię rośliny

 

Nawożenie:

:arrow:sera florena

 

Oświetlenie:

:arrow: Zwykła lampka, energooszczędna

 

Tło:

:arrow: Czarny worek przyklejony do kartonu

 

Zwierzaki:

:arrow: 4x Neon Innesa (tymczasowo, zostały ze starego baniaczka)

:arrow: 10x młodych Molinezji (tymczasowo, zostały ze starego baniaczka)

:arrow: ok. 30x narybki Molinezji (tymczasowo, zostały ze starego baniaczka)

Wszystkie te rybki oddaje sąsiadowi, a część do zoologicznego!

 

Przypuszczana obsada: (Dostanę za darmo w zoologicznym, bo jakaś baba likwiduje krewetkarium)

:arrow: Ok. 10x Krewetek red cherry

 

Roślinki:

:arrow: Gałęzatka

:arrow: Mech Jawajski

Reszty nie znam, jeżeli ktoś pozna jakąś roślinkę to proszę, aby ją napisał.

:arrow: Zamawiam jeszcze jakiś zastawik na allegro :)

 

Parametry wody:

:arrow: temperatura: 26

Reszty nie znam, nie robiłem testów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też parę lat temu zaczynałem jak ty- pusty portfel i duże ambicje :D Twoje akwarium wygląda nieźle tylko radziłbym trochę ogarnąć roślinki bo masz chaos (posadź roślinki w kupkach, od razu będzie się wszystko lepiej prezentować). Piszesz że zamówiłeś między innymi glosie. Jest to jednak jedna z bardziej wymagających roślinek i potrzebuje duuuużo światła, więc żarówkę energooszczędną musisz zamienić na coś bardziej związanego z akwarystyką. Poza tym przy lampce energooszczędnej dawanie tlenku węgla IV to głupota. Sens podawania Co2 jest dopiero wtedy gdy masz 0.5 w/l .

 

P.S.

Po co dawałeś żwirek o takiej dużej granulacji :shock: ?? Krewecie lubią drobny żwirek, roślinki również. Poza tym między takimi dużymi kamykami zbiera się dużo brudu którego ciężko jest potem pozbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po raz pierwszy do mojego akwarium wpłynęły krewecie RC, mam ich jak na razie 4.

Akwarium miało restart! Akwarium zmieniło się już na lepsze, bo tamta "aranżacja" była tragiczna. Fotki będą w czwartek ponieważ, czekam na roślinki z allegro (dzisiaj dopiero zostały wysłane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...