Skocz do zawartości

Barwa światła


Rekomendowane odpowiedzi

każda jest ważna, w większym lub mniejszym stopniu.w innej barwie rośliny rosną poprzecznie w innej wzdłużnie, do tego dochodzi jakie to mają być rośliny.także najlepiej jest mieszać świetlówki o różnych barwach.

Eee a co dokładnie autor miał na myśli?

 

Ad. postu. Barwa światła ma ogromne znaczenie zwłaszcza dla roślin i powinna znajdować się w przedziale 4000 – 6500° K to optymalna barwa dla roślin.

 

edit: napisz co masz napisane na świetlówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same bzdury wypisujecie... Fakt faktem, że rośliny lepiej znoszą światło o temperaturze 10000K, jednak jeżeli jest go dosyć to wystarczy dawać najtańsze świetlówki daylight ~6500K. Sprawdziłem osobiście. Rośliny rosną jak szalone nawet w najtańszych świetlówkach, o ile światła jest dość dużo. Przestałem przepłacać za świetlówki akwarystyczne, bo szkoda pieniędzy. No chyba, że ktoś lubi różową wodę to kupuje gro-luxy :P

 

EDIT:

Dla morszczaków zalecane są pow 10000K bo w daylighcie traci urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same bzdury wypisujecie... Fakt faktem, że rośliny lepiej znoszą światło o temperaturze 10000K, jednak jeżeli jest go dosyć to wystarczy dawać najtańsze świetlówki daylight ~6500K. Sprawdziłem osobiście. Rośliny rosną jak szalone nawet w najtańszych świetlówkach, o ile światła jest dość dużo. Przestałem przepłacać za świetlówki akwarystyczne, bo szkoda pieniędzy. No chyba, że ktoś lubi różową wodę to kupuje gro-luxy :P

 

EDIT:

Dla morszczaków zalecane są pow 10000K bo w daylighcie traci urok.

 

I tu bym się zgodził a mam doświadczenie z świetlówkami za 50 i więcej za sztukę.

I jak w tej reklamie jak nie widać różnicy to poco przepłacać , jeśli chodzi o wzrost roślin to nie zauważyłem raczej jakieś różnicy ,co do barwy to i owszem,fakt wizualnie ładnie się prezentuje.

 

Pozdro.

Romano

 

 

Edit:

 

Moje akwa to 100 l

filtr Tetra ex 700

światło . przód flora sun /18w 8500k

tył . sun glo/20w 4200 k

grzałka 150 w z termostatem

 

rośliny .

alternanther cardinalis

kaboba

rzeżucha japońska

anubis hastifolia

cryptocoryne moehlmanni

lysimachia aurea

mech jawajski

 

Ryby

Neonki czerwone

Neonki inesa

Czerwono główki

Drobno ustek becforda i obrzeżny

+ ślimaki helenki ok 12 + krewetka filtrująca

 

Codziennie dodaje mikro i makro + easycarbo plus do tego co2 w spreju .

 

Pozdrawiam .

Romano.

 

Ps.

 

 

Mam pytanie czy dobrze dobrałem świetlówki :?:

 

Edit:

 

Zapominałem dodać że tło z tyłu poprawione i już nie widać pęcherzów powietrza.

Pozdrowienia .

Romano.

 

Ps. Sorka a le dopiero się uczę z tym całym komputerem i czasami coś spieprzę :oops: :oops:

post-6744-13685161042871_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światło . przód flora sun /18w 8500k

tył . sun glo/20w 420

 

Mam pytanie czy dobrze dobrałem świetlówki :?:

Prosiłbym o fachową i rzetelną odpowiedz

Jeżeli uznasz moją wypowiedź na dość fachową to powiem, że tak co widać po kondycji roślin. To właśnie one pokazują nam czy oświetlenie jest dobrze dobrane. Przy tej ilości oświetlenia wystarczy śladowo nawozić nawozem all in one. Nie musisz się bawić w liczenie ile gram czego w czym rozpuścić i jak dawkować, żeby nie spartoczyć całej sprawy. Ja bym nic nie zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...