Skocz do zawartości

Problem z klarowną wodą


marcins86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam teraz w piątek założyłem akwarium 300L na dnie mam płukany żwirek akwarystyczny, roślinki, oraz 3 korzenie mangrowca, po nalaniu wody wlałem bakterie nitrifikacyjne firmy sera. Pan w sklepie powiedział mi ze woda zrobi sie metna po wlaniu ale po 24h zniknie i bedzie przejrzyście i tu zaczyna sie mój problem a mianowicie woda jest jakas taka brązowawo żółta i jak patrze z boku to widze tylko do połowy(nie widze drugiego boku) zrobiłem testy paskowe jbl i wszystko jest w normie poza węglanami chyba (symbol na pasku GH) świetlówki mam z firmy sera plant color i druga imitująca swiatło dzienne, jak spytałem sie pani w zoologu to mi powiedziała ze moze to od tych swietlówek sie tak woda zabrudziła, i kazała mi zaciemnic cale akwarium na kilka dni (ale nie wiem czy to dobry pomysł) z kolei w innym zoologu doradzili mi tropical crystal ale bez efektu, a moze mam poprostu poczekac kilka dni az sie samo wszystko wyklaruje?? Prosze o pomoc

 

PS mam filtr zew jbl crystal profi e1500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie dodaje się chemii zbiornik ma się sam wyklarować przez dwa do trzech tygodni przy włączonym filtrze 24/7 po drugie woda może być żółta przez korzenie ale to nie jest szkodliwe a wręcz przeciwnie :) a po trzecie zrób testy normalne a nie paskowe które podają zbliżone parametry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy mógłby mi ktoś polecić jakiś dobry zestaw testów kropelkowych ?? myślałem może JBL COMBI SET jest na allegro albo o jakiś testach z TETRY

 

PS Co sądzicie o JBL CLYNOL ?? wiem ze nie powinno sie dolewać żadnych środków chemicznych ale w opisie pisze ze to nie jest chemia a pomaga w krystalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dopiero dwa dni więc trudno tu mówić że coś poszło nie tak .Dodawanie kupnych szczepów bakterii jest naprawdę zbędne(zwłaszcza że pod wielkim znakiem zapytania jest wg mnie żywotność sprzedawanych kultur bakterii nitryfikacyjnych,które potrzebują przecież tlenu.Zresztą inne bakterie utleniają amoniak a inne azotyny.Wodę zabarwiły pewnie korzenie.Barwa a klarowność to dwie różne sprawy, unoszące się w wodzie osady,pierwotniaki ,bakterie powinny osiadać w miarę dojrzewania i filtracjii,oczywiście zabarwienie wody to co innego i przy każdych kolejnych podmianach będzie coraz mniejsze bo przenikanie garbników z korzeni będzie coraz słabsze a z czasem całkiem zanika.A tak na dodatek To od węglanów jest Kh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...