Skocz do zawartości

akwa 112l-jakie ryby?


GURAMI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Neonki, neonki i jeszcze raz neonki. Czy każdy je musi mieć?

Neonki lubią padać jak muchy, zacznie jeden i już po hodowli. Oprócz nich jest dużo innych ładnych rybek i mniej delikatnych.

Zerknij na bystrzyki, prystelka barwna, miedzik obrzeżony, razbory, zwinnik blehera, żwawik czerwieniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się upewnij najpierw, ryba jak najbardziej się nadaje do 80x35, jest bardzo urokliwa. Ja bym nie dawał żadnych śmieci w stylu gupików, tylko np. 15szt werneri, do tego jakąś microrasborę albo pseudomugil furcatus tez stadko i gitara, na dno kiryski i taka jest moja opinia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W godnych warunkach niedługo akwarium stałoby się "wysypiskiem" gupików :lol: Niektóre odmiany, wyselekcjonowane np. rasowe moskiewskie, triangle jednobarwne itp. są przepiękne, można pokusić do takich, jak się ma źródło... ;) I trzeba stawiać bezlitośnie na selekcję, bo inaczej stado będzie się 'wycofywać'. Ja mam akurat co zrobić z nadmiarem bo najzwyczajniej skarmiam inne ryby, ale co zrobi przeciętny akwarysta, gdzie sklepy przeważnie nie przyjmują ryb? Sam pracuję w sklepie, nieraz dostaję wiadra gupików za free, ale są to zawsze kundle które się rozmnażały w prawo i w lewo, matka z synem, córka z bratem i w efekcie stada zawsze były bezbarwne i skarlałe ale do skarmiania dobre ;)

 

Można też wpuścić dzikie odmiany gupików do wspomnianego akwarium, te przynajmniej będą się linii trzymać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ma coś do tego? Co z tego że kundle Ryba musi być rasowa? I wśród kundelków zdarza się piękne osobniki. Zresztą każda ryba ma swój urok.

 

Gupik jak każda żyworódka rozmnaża się w oszałamiającym tempie więc można by tez powiedzieć że śmieciami są wszystkie nie rasowe platki, mieczyki i molinezje.

 

A to że zoologi (no chodzi o hodowców też)nie prowadza selekcji to już nie wina gupików.

 

Nie ładne co ładne tylko co się komu podoba. Nie rozumiem tylko czemu uważasz że gupiki to zbędny towar, który jest tylko alternatywą do mniejszych akwarii i zajmuje miejsce w większych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Oczywiście, że rasowe najlepsze, można przynajmniej je sprzedać później ;) A to, że wsród kundli urokliwe się zdarzają, to też prawda, wystarczy selekcja później i można stworzyć własną linię ;)

 

2. A to już ksenotoki, drobniczki mają"rasy" ? :shock: Chyba tutaj nie wiesz co piszesz ;) A co do molek, to wszystkie w handlu są kundlami, czysto gatunkowe można tylko u hodowców kupić ;)

 

3. I tu wiesz co piszesz? Zoolog nie robi selekcji tylko hodowca ;) Sklep jak sama nazwa wskazuje... (tu pozostawiam do domyślenia się).

 

4. Za długo zajmuję się akwarystyką i dlatego tak uważam;) Albo dzikie, albo rasowe albo chociaż kundle, tyle żeby z nich pożytek był np. narybek na pokarm czy coś ;)

 

Moim zdaniem za bardzo przeraźliwiona jesteś na tym punkcie ;) Ale spoko, kiedyś jak byłem młodszy to też taki byłem, że każdej rybki było mi szkoda i jakieś niewidoczne cuda wypatrywałem w nich ;) I tu EOT, bo nie o tym temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zagłodzilabyś np. allenbatrachusy, mureny, dzikie cnetopomy,płaszczki z odłowu, arowany, niszczuki bo karmówka ma 'uczucia'? ;) Te ryby przyjmują tylko i wyłącznie żywy pokarm w postaci rybek ;) Więc także moja droga, trzeba wybrać mniejsze zło ;)

 

I tu już koniec, ale ciekawa dyskusja była ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...