Jump to content

akwa 112l-jakie ryby?


GURAMI
 Share

Recommended Posts

Neonki, neonki i jeszcze raz neonki. Czy każdy je musi mieć?

Neonki lubią padać jak muchy, zacznie jeden i już po hodowli. Oprócz nich jest dużo innych ładnych rybek i mniej delikatnych.

Zerknij na bystrzyki, prystelka barwna, miedzik obrzeżony, razbory, zwinnik blehera, żwawik czerwieniak.

Link to comment
Share on other sites

To się upewnij najpierw, ryba jak najbardziej się nadaje do 80x35, jest bardzo urokliwa. Ja bym nie dawał żadnych śmieci w stylu gupików, tylko np. 15szt werneri, do tego jakąś microrasborę albo pseudomugil furcatus tez stadko i gitara, na dno kiryski i taka jest moja opinia ;)

Link to comment
Share on other sites

W godnych warunkach niedługo akwarium stałoby się "wysypiskiem" gupików :lol: Niektóre odmiany, wyselekcjonowane np. rasowe moskiewskie, triangle jednobarwne itp. są przepiękne, można pokusić do takich, jak się ma źródło... ;) I trzeba stawiać bezlitośnie na selekcję, bo inaczej stado będzie się 'wycofywać'. Ja mam akurat co zrobić z nadmiarem bo najzwyczajniej skarmiam inne ryby, ale co zrobi przeciętny akwarysta, gdzie sklepy przeważnie nie przyjmują ryb? Sam pracuję w sklepie, nieraz dostaję wiadra gupików za free, ale są to zawsze kundle które się rozmnażały w prawo i w lewo, matka z synem, córka z bratem i w efekcie stada zawsze były bezbarwne i skarlałe ale do skarmiania dobre ;)

 

Można też wpuścić dzikie odmiany gupików do wspomnianego akwarium, te przynajmniej będą się linii trzymać :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

A to ma coś do tego? Co z tego że kundle Ryba musi być rasowa? I wśród kundelków zdarza się piękne osobniki. Zresztą każda ryba ma swój urok.

 

Gupik jak każda żyworódka rozmnaża się w oszałamiającym tempie więc można by tez powiedzieć że śmieciami są wszystkie nie rasowe platki, mieczyki i molinezje.

 

A to że zoologi (no chodzi o hodowców też)nie prowadza selekcji to już nie wina gupików.

 

Nie ładne co ładne tylko co się komu podoba. Nie rozumiem tylko czemu uważasz że gupiki to zbędny towar, który jest tylko alternatywą do mniejszych akwarii i zajmuje miejsce w większych.

Link to comment
Share on other sites

1.Oczywiście, że rasowe najlepsze, można przynajmniej je sprzedać później ;) A to, że wsród kundli urokliwe się zdarzają, to też prawda, wystarczy selekcja później i można stworzyć własną linię ;)

 

2. A to już ksenotoki, drobniczki mają"rasy" ? :shock: Chyba tutaj nie wiesz co piszesz ;) A co do molek, to wszystkie w handlu są kundlami, czysto gatunkowe można tylko u hodowców kupić ;)

 

3. I tu wiesz co piszesz? Zoolog nie robi selekcji tylko hodowca ;) Sklep jak sama nazwa wskazuje... (tu pozostawiam do domyślenia się).

 

4. Za długo zajmuję się akwarystyką i dlatego tak uważam;) Albo dzikie, albo rasowe albo chociaż kundle, tyle żeby z nich pożytek był np. narybek na pokarm czy coś ;)

 

Moim zdaniem za bardzo przeraźliwiona jesteś na tym punkcie ;) Ale spoko, kiedyś jak byłem młodszy to też taki byłem, że każdej rybki było mi szkoda i jakieś niewidoczne cuda wypatrywałem w nich ;) I tu EOT, bo nie o tym temat ;)

Link to comment
Share on other sites

Tylko zagłodzilabyś np. allenbatrachusy, mureny, dzikie cnetopomy,płaszczki z odłowu, arowany, niszczuki bo karmówka ma 'uczucia'? ;) Te ryby przyjmują tylko i wyłącznie żywy pokarm w postaci rybek ;) Więc także moja droga, trzeba wybrać mniejsze zło ;)

 

I tu już koniec, ale ciekawa dyskusja była ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...