Skocz do zawartości

[450L] Ogólne proszę oceniać :)


cristopor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zbiornik założony 4 miesiące temu.Uczę się na błędach i jest coraz lepiej

 

Wyposażenie:

Filtr: Eheim professional 3e

Grzałka: Sera 300w

Oświetlenie: 3 belki oświetleniowe Glo o łącznej mocy 324w czyli 0,72w/L

CO2: Butla z elektrozaworem

Podłoże: Keramzyt + Karel Rataj + Filtus Floran

Tło: czarna fototapeta

 

Flora:

Bacopa monnieri

Cabomba caroliniana

Cryptocoryne różne odmiany

Didiplis diandra

Elatine tiandra

Eleocharis parvula

Hemianthus

heteranthera Zosterifolia

Hygrophila różne odmiany

Limnophila aromatica

Mech

Pistia

Rotala rotundifolia

Reszty nazw nie pamiętam ;)

 

Fauna:

Razbora klinowa x 10

Neon czerwony x 8

Neon czarny x 10

Tęczanka neonowa x 2

Tęczanka niebieska x 5

Załobniczka x 5

Redostomus x 3

Krewetka filtrująca x 1

Krewetka amano x 2

Niezliczone hordy krewetek red cherry i babualti :D

Ślimak hellena x 4

 

 

Nawożenie:

Aqua TPN+

 

 

Prosiłbym o wypowiedzi na temat mojego zbiornika i co byście w nim zmienili odnośnie fauny i flory ;)

Ps. Miałem problemy z glonami a teraz jest oki jak na razie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle bezpieczniki.

Tylko gdy puści wąż wodny to nic nie dadza

a dodatkowo prąd może pójść po wężu do Akwa.

Może zasłoń je skrzynką?

 

Na kompilacji rybek się nie znam - ale jest ładnie!

 

Flora bardzo fajna, własnie rozważam nową aranżację, trochę podobna do Twojej.

 

Szacun za litraż, nie wiem czy porwałbym sie na taką robotę (pielęgnacja etc.) i koszty (324W/h + zewn.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawe ile rachunek za prąd wynosi przy takim zestawie:D

Oświetlenie: 324W=0,32kW

Liczmy, że świeci standardowo - 12h

12x0,34x30=122kWh

Teraz przemnażamy 122kWh razy cenę jednego kWh z rachunku za prąd (ja przyjmę hm 43gr bodajże) : )

122x0,43=około 50zł :) Za samo oświetlenie

Analogicznie policzymy koszta ogrzewania :)

Grzałka 300W do akwa 450l to chyba trochę musi sie ona nażyłować, żeby nagrzać nam wodę do danej temperaturki :) Podejrzewam, że za sam prądzik przy tym zestawie Cristopor może wydać miesięcznie koło 150zł :) Z czym myślę, że się liczy : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda takiego litrażu, kosztów na taką obsadę :3 Nie myślałeś o czymś większym. Nie wiem jakie masz doświadczenie w akwarystyce także nie polecę ci niczego konkretnego, ale coś pielęgnicowatego oko by ucieszyło.

No i brakuje jakiegoś kamienia/korzenia. No i zwolniłabym trochę z zielska pierwszy plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda szkoda szkoda....... na ten litraż to nudy panowie jezeli baniak ma wymiary takie jak tworca pisze to napewno można by tam stworzyc piekne gniazdko , a tak zielono mi......... i to na tyle

swietny sprzet (fitr oswietlenie itd) a srodku wieje standartami , cos pieknego do srodka wrzucic , skalary palety jakies pielegnice ( oczywiscie nie wszystko na raz co napisalem)

 

jeżeli miałbym oceniać ten baniak z wyglądu to daje 7 na 10 , natomiast za pomysłowość kreatywność itd to -1 na 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo

To jest mój pierwszy zbiornik roślinny na którym się uczę i zdobywam na tym doswiadczenie

Po drugie primo

Jakbyś wiedział tomilondyn to Skalary wyjadłyby mi moje krewetki więc po co mam tam wrzucać takie grzmoty

Po trzecie primo

Tak to jest 450 l

Po czwarte primo

Spójrz na swój baniak i zastanów się czy tam nie wieje nudą a dopiero oceniaj innych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba źle mnie zrozumiałeś , oceniłem cie za pomysłowość czyli na zero za to jak wygląda dla mnie, nic nie napisałeś o twojej przeszłości ze skalarami , a to byla moja sugestia.

założyłeś post w temacie mój baniak [450l]oceniajcie

wiec oceniam , nie podoba ci się mój ok napisz to na moim poście , ja przyjmę to na klatę i wyciągnę wnioski z każdej wypowiedzi (twojej już nie wezmę pod uwagę bo unosisz się emocjami)

ale masz prawo do oceny - tak samo jak ja , bo o to nas tutaj forumowiczów poprosiłeś.

i jest [450l] a wiesz dlaczego - bo tutaj pisze sie szczerze o tym co sie posiada.

 

Spójrz na swój baniak i zastanów się czy tam nie wieje nudą a dopiero oceniaj innych ;)

spoglądam codziennie i dalej oceniam innych. i tego samego wymagam od innych.

widzisz na pewno zazdroszczę ci tych [450l] ale nie zazdroszczę ci tego co masz teraz tam.

 

pozdrawiam.

 

jeżeli obawiasz się krytyki, nie zakładaj podobnych tematów, przyjacielu.

pracuj dalej będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o to że komuś może coś się nie podobać bo chcę aby każdy mógł ocenić moją pracę.

Tylko dlaczego najwięcej ma do powiedzenia ten co ma syf i misz masz w akwarium.

Forum jest po to aby udzielać rad i oceniać inne zbiorniki ale tomilondyn z Londynu bez przesady.

To tak jak mój znajomy... Jeździ największą trychiną z osiedla a ma najwięcej do powiedzenia w sprawie samochodów kumpli i krytykowania czegokolwiek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...