Skocz do zawartości

Grzyb? Pleśń? Co to jest?


boruta77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od jakiegoś czasu na dnie w ciemniejszych miejscach pokazuje się coś dziwnego: wygląda to jak jakaś grzybnia - białoszare nitki pokrywają żwirek i korzeń, jest tego coraz więcej. Nie mam bladego pojęcia co to może być a tu na forum nie widziałam opisu czegoś takiego - co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 25l - pływają tam głównie gupiki.

Karmię je 2 razy dziennie karmą TetraMin i Vitabin.

Krewetki Amano dostają Caridina Nano Sticks.

W sumie możliwe że przekarmiam...

 

Akwarium założyłam jakiś rok temu i od początku miałam problem z glonami i sinicami, ale po zmianie pokarmu i dokupieniu 3 ślimaków Neritina glony zniknęły a teraz pojawiło się to coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie wyrazne te zdjecia napisz jeszcze ile masz tych krewetek. podtrzymuje swoje zdanie ze to jest zgnity pokarm teraz pytanie jak sie go pozbyc ? Reset akwarium ? Sporbuj mniej wrzucac jedzenia dla gupikow a zarcia dla krewetek wogole nie dawaj moze usuna ta plesn ? Albo sprobuj mechanicznie usunac ta plesc z kamykow. Rosliny mozesz wyciagnac i przepuklac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 krewetki, ale one tego nie ruszają - siedzą w okolicy filtra i tam jest czyściutko. Akwarium napewno umyje... bo aż straszy. Też myślę że to ma związek z przekarmianiem bo faktycznie sporo tego sypię, ale dziwi mnie forma tego czegoś na dnie bo naprawde wygląda jak grzybnia taka w ściółce leśnej a jeszcze o czymś takim nigdy nie słyszałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie przy pierwszym tarle danio za dużo dawałem żółtka jajek zmieszanych z woda i nie dość że miałem coś podobnego na dnie to woda śmierdziała zgnilizna ;/ szyby możesz przetrzeć nowa gąbka do mycia naczyń pamiętaj aby nie używać żadnych płynów do mycia naczyń itp. Pleśń z kamyków możesz spróbować usunąć mechanicznie jeżeli nie pomorze to reset akwarium chyba pozostaje. A co do przyszłego karmienia najpierw karm gupiki i poczekaj aż krewetki zjedzą pozostałości pokarmu może być tak ze nawet nie będziesz musi im wrzucać karmy.

 

 

 

 

 

Jak teraz ładnie czerwono :evil:

 

 

Dbaj o pisownie .

 

Język polska trudna język. ecikgfc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Teraz tak powiedz mi czy boruta 77 rozwiązała problem bo nie ładnie się tak wcinać i klepać w czyim temacie .

adriano

 

Ja myślę że jeśli jest to pleśń czyli grzyb to gotowanie samego korzenia może nic nie dać...ponieważ mogło to zostać przeprowadzone za krótko i złe spreparowanie pozostawiło przetrwalniki będące w wodzie a korzeń znów stanie się miejscem ich osiedlania[korzeń jest pożywką] Jeśli tak jest to możesz teraz jedynie :

 

:arrow: wyciągnij korzeń

:arrow: wyszoruj szczotka nowa porządnie

:arrow: roztwór rywanolu pól tabletki na 10 l i do wiadra go na 24 h

:arrow: woda z sola i porządnie wygotować

:arrow: ponowne gotowanie w samej soli

 

 

 

boruta 77

 

 

:arrow: Ile akwarium ma (dni, miesięcy) ?

:arrow: Jak często podmieniasz wodę i w jakiej ilości ?

:arrow: Ile razy dziennie karmisz i jakimi ilościami pokarmu, oraz jego rodzajem ?

:arrow: Kiedy ostatnio robiłaś restart lub jakieś większe zmiany i czy płukałaś żwir ?

:arrow: Jaka obsada zwłaszcza dna ?

 

Moje podejrzenia to za dużo pokarmu ,który nie zostaje zjedzony powpada miedzy żwir i po prostu pleśnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...