Skocz do zawartości

112L coś trzeba zmienić ale co ?


Pawson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem poczatkującym w te klocki użytkownikiem, chciałbym prosić o porady :) Czytałem troszke tematów na forum rozjaśniło mi się, ale nie do końca. Mam akwarium 112l grzałeczkę 50W i filtr7,2W Qmax 450L/h. Część dna wysypana jest morskim, przesianym przez sito piaskiem, żwir oraz kamienie z morskiej plaży. Rybki różne. Mam zamontowaną jedną świetlówkę AQUA GLO 20W 59cm/24" (T-8) i nawet nie wiem czy ona jest żeby sprzyjac roślinom czy rybom :/ Druga świetlówka zwykła najzwyklejsza.

 

Proszę o pomoc mam jakieś 100 zł na zainwestowanie tego jakże pustego akwarium, nie wiem co tu zrobić żeby ożywić je czy ten piach jest potrzebny ? ładnie wygląda, ale co on za sobą niesie i te kamienie? Chciałbym zakupić jakieś rośliny i myślę, że świetlówka jakaś porządna odpowiednia dla ryb lub roślin. Proszę o pomoc bo już sam się zagubiłem :D Poniżej foto akwarium mojego, mam nadzieję, że będzie mi ktoś w stanie pomóc. Mam jeszcze dwa karasie, potrzebne one czy można je zwórcić do wody ?

 

Aaaa i jeszcze co zrobić, żeby rośliny trzymały się dna ? Bo czesto wypływają na wierzch. DLatego też ta niewiele się ich zachowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jak ? Sam żwirek bazaltowy wysypać? Bo ten jakoś mi się przestał podobać, bardzo mi się podobają takie drobne. Dąże do ideału takiego akwarium jak niżej i własnie tam jest taki niezły zwirek ale nie wiem co to jest :/ co zrobić żeby dno porosło trawą całe ? tak jak na foto 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podłoża zastosuj aqasubstate 1 lub 2 tu masz link http://www.aqua-art.pl/polski/podloza

Daj tło oczywiście czarne. Kup jakieś ze 2 ładne korzenie, jednym po skosie zasłoń filtr i obsadź mchem. Co do trawniczka to łatwiejsza roślina to Eleocharis acicularis. Na tył Moczarka, nużaniec, cabomba, hygrophilie, żabienice, cryptocoryny. Na drugi plan nymphaea lotus, microsorium "narrow", hygrophila corymbosa 'minima, wszelakie mchy na korzeniach, wszelakie anubiasy na korzeniach, cryptocoryne beckettii. Na pierwszy oczywiście trawniczek. Dołóż jeszcze jedną świetlówkę, jakąś z serii 965, np philips 965. Powinieneś pomyśleć także o systemie co2, lub przynajmniej bimbrownii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten system CO2 to rozumiem, że razem z filtrem czy filterek niepotrzebny ? Co do tego nawozu to sypać go zamiast żwirku jako dno czy wysypać na ten nawóz żwir i który lepszy 1 czy 2 i z tym morskim pisakiem dać sobie spokój ?

p.s

czy rośliny w drugim są na jakimś podwyższeniu czy same się tak ułożyły, że wyglądają jak by na czymś rosły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie zrozumiales polowy z tego co kolega napisal to daj sobie narazie spokoj z trawniczkami i wymagajacymi roslinami. Na forum w dziale o roslinach jest wiele informacji o naworzeniu oraz o CO2. W dziale o oswietleniu znajdziesz informacje dotyczace dokladania swietlowek. Wystarczy poszukac. Jak juz sie douczysz i bedziesz rozumial podstawowe sformułowania to mozesz wrocic i zaczac pytac o szczegoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie zrozumiales polowy z tego co kolega napisal to daj sobie narazie spokoj z trawniczkami i wymagajacymi roslinami.

Ale przecież kolega nie napisał nic takiego co by mi stwarzało problemy, wypisał rośłiny i nawóz który warto zakupić. A ja teraz tylko pytam od tego forum w końcu :) Szukałem, ale w dziale z roślinami nic nie znalazłem co by mi odpowiedziało na moje pytania. Proszę o pomoc, bo jest tego tak dużo, że chętnie bym to ogarnął, ale nie bardzo wiem jak za to sie zabrać, a jeśli już gdzieś jest taki temat to proszę o namiary bo szukałem i nic nie znalazłem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche o CO2: viewtopic.php?f=5&t=991&st=0&sk=t&sd=a&start=10

O substratach:

http://www.akwarium.net.pl/forum/index. ... .msg168142

Wystarczy troche poszukac...

 

Na drugim zdjeciu KORZENIE porosniete sa m.in. microzorum oraz mchem - wielu roslin nie widze bo zdjecie za male.

A co do problemu piasek czy zwir - masz rybki kopiące w dnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie zrozumiales polowy z tego co kolega napisal to daj sobie narazie spokoj z trawniczkami i wymagajacymi roslinami.

Ale przecież kolega nie napisał nic takiego co by mi stwarzało problemy, wypisał rośłiny i nawóz który warto zakupić. A ja teraz tylko pytam od tego forum w końcu :) Szukałem, ale w dziale z roślinami nic nie znalazłem co by mi odpowiedziało na moje pytania. Proszę o pomoc, bo jest tego tak dużo, że chętnie bym to ogarnął, ale nie bardzo wiem jak za to sie zabrać, a jeśli już gdzieś jest taki temat to proszę o namiary bo szukałem i nic nie znalazłem...

 

 

Ja nic na razie o nawozach nie pisałem, tylko o podłożu (link). Jak chcesz koniecznie piasek to najpierw wsyp ten aqasubstrate około 4 cm później zasyp to piaskiem. Będziesz w ten sposób miał żyzne podłoże, a wygląd piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, tak mi się pomyslało o tym nawozie bo to jest z tego co poczytałem naprawdę dobre podłoże do akwarium i prawie jak nawóz :P A może mi ktoś rozjaśnić to CO2 ? Bo już nie wiem czy można zakupić w sklepie, czy trzeba się bawić w roztwory z drożdzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz cały zestaw. http://www.allegro.pl/item514932335_zes ... _raty.html

 

Oczywiście możesz znaleźć taniej po częściach.

 

CO2 czyli dwutlenek węgla. Jak wiadomo roślina potzebuje w procesie fotosyntezy CO2 i światła. Mało wymagające rośliny zadowalają się CO2 zawartym w powietrzu, ale jak chcesz stworzyć coś ładnego to bez dozowania CO2 nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie zrozumiales polowy z tego co kolega napisal to daj sobie narazie spokoj z trawniczkami i wymagajacymi roslinami. Na forum w dziale o roslinach jest wiele informacji o nawoRZeniu oraz o CO2. W dziale o oswietleniu znajdziesz informacje dotyczace dokladania swietlowek. Wystarczy poszukac. Jak juz sie douczysz i bedziesz rozumial podstawowe sformułowania to mozesz wrocic i zaczac pytac o szczegoły.

no prosze, nawet pani moderator sie zdarza :D

ale jaja - NirwAnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...